φδφδ

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της, η Πάφος κατάφερε να κερδίσει με 2-1 της ΑΕΛ στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ και παρέμεινε κοντά στα ψηλά της βαθμολογίας.

Η Παφιακή ομάδα δέχθηκε αφόρητη πίεση, αλλά στην πρώτη της φάση στο 14ο λεπτό βρήκε το γκολ με τον Μουσταφά Νάμ. Με την έναρξη του Β' ημιχρόνου, ο Γερολέμου ισοφάρισε με ωραίο σουτ, ενώ ο Τάνκοβιτς στο 81ο λεπτό ήταν ο άνθρωπος που λύτρωσε την ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο.

Το φιλμ του αγώνα:

Έναρξη αγώνα!

14' ΓΚΟΛ για την Πάφο 0-1! O Zάϊρο μοίρασε ωραία την μπάλα στον Μποτσκάϊ, ο οποίος με την σειρά του έδωσε στον Ναμ που με σουτ νίκησε τον Ολιβέϊρα για το 0-1!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

46' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ 1-1! Με δυνατό σουτ, ο Γιάννης Γερολέμου ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΛ!

81' ΓΚΟΛ για την Πάφο 1-2! Με σουτ ο Τάνκοβιτς, δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην Πάφο!

Τέλος αγώνα!

Oι δηλώσεις των προπονητών:

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΛ(Τόνι Κόσκελα): Ολιβέιρα, Μπάστο, Ντέγοεστ, Φραντζής, Τζάλμα, Γερολέμου, Παπαφώτης, Σρνιτς, Μορέιρα, Κα, Μακρής.

Στον πάγκο: Μπέκερ, Κυριάκου, Σωτηρίου, Μεντόγιεβιτς, Ανδρέου, Μεντόσα, Χέντι, Μαρς, Σιλβέστρος, Φιλίποβιτς, Κολιάς, Θεμιστοκλέους.

Πάφος(Χουάν Κάρλος Καρσέδο):Ίβουσιτς, Κβίντα, Γκολντάρ, Ταβάρες, Ζάιρο, Μπότσκαι, Ικόκο, Βαλακάρι, Ναμ, Ντράγκομιρ, Πέπε.
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Μπρούνο, Δημητρίου, Ρους, Αμπντουσαλάμοφ, Τάνκοβιτς, Μιχαήλ, Τουμάσι, Ντιόγκο, Πελάζιο.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Βασιλείου Αδάμος
Παρατηρητής: Ζαφείρης Σάββας