2

Η Πάφος με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάνκοβιτς, επιβλήθηκε με 1-0 του Άρη, έτσι μείωσε την μεταξύ τους διαφορά στους 4 βαθμούς, ενώ εκμεταλλευόμενη και την ήττα του πρωτοπόρου ΑΠΟΕΛ από την Ομόνοια, η Παφιακή ομάδα βρίσκεται στο -7 από την κορυφή.

Αυτή ήταν η 2η διαδοχική νίκη για την Πάφο μετά το τρίποντο επί της Ανόρθωσης. Ο Άρης έμεινε χωρίς γκολ ύστερα από 5 αγώνες.

Έναρξη στο ντέρμπι!

4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς, πάνω στον Βανά Άλβες.

4' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, σε τετ α τετ ο Μαγιαμπέλα, έδιωξε ο Ίβουσιτς.

7' Άστοχο το πλασέ του Βαλακάρι, ύστερα από ωραία ενέργεια και πάσα του Ζάζα.

24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέπε, πάνω στον Βανά.

42' Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη, στην αντεπίθεση ο Μαγιαμπέλα, γύρισε στον Γκομίς, ο οποίος έκανε το πλασέ, ωστόσο ήταν άστοχο.

45' Ωραία ενέργεια και σουτ του Τάνγκοβιτς, εξαιρετική απόκρουση από τον Βανά Άλβες.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο

55' Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκομίς για τον ΑΡΗ. Σουτ που αποκρούστηκε πό το σώμα του Πότσκαϊ σε κόρνερ.

56' Ο Ναμ σε δύο περιπτώσεις επιχείρησε σουτ εντός περιοχής του ΑΡΗ, με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα και εν τέλει να απομακρύνεται.

61' Σκοράρει ο Μοντνόρ, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

64' Κεφαλιά του Ζάιρο, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ πάνω στον Βανά Άλβες.

79' Πάει σε on field review ο διαιτητής για τράβηγμα του Μπένγκστον στον Ντράγκομιρ!

Πέναλτι για την Πάφο!

81' Εύστοχος ο Τάνκοβιτς και 1-0 η Πάφος!

90+4 Σκόραρε ο Ζάζα ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε καθώς είχε προηγηθεί φάουλ στον Ουρόσεβιτς!

2
2

Πάφος F.C.: Ίβουσιτς, Γκολντάρ, Ζάιρο, Μπότσκαϊ, Ικόκο, Ρους, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ναμ, Ντράγκομιρ, Πέπε.

Στον πάγκο: Γιοσιποβιτς, Μελούσο, Κβίντα, Μπρούνο, Κανέ, Δημητρίου, Αμπντουσαλάμοφ, Κοντρέρας, Μιχαήλ, Τουμάσι.

Άρης: Βανά, Μουσούντα, Μπένκτσον, Γκομίς, Σανέ, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Νίκολιτς, Σζόκε, Μοντνόρ, Ουρόσεβιτς.

2

Στον πάγκο: Σοφρωνίου, Ζάντρο, Μποακί, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Αμπουμπακάρ, Μάτισικ, Στρούσκι, Μπρόρσον, Σεμέδο, Σουμάνσκι.

Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»
Διαιτητής: Branco Godinho Luis
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος