δσδσ

Με τον Ντανίλο Σπόλιαριτς να σκοράρει το πρώτο χατ τρικ της καριέρας του, ο Απόλλωνας επικράτησε με 6-0 της Αγίας Νάπας στο Δασάκι και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου κόκα κόλα. Τα άλλα δυο γκολ πέτυχε ο Μάρκες και το άλλο ο Ποντικός που είχε καλή παρουσία.

Η εξέλιξη του αγώνα:

2' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-1! Μπαλιά στην άμυνα της Αγίας Νάπας, με τον Σπόλιαριτς από κοντά να πιάνει την κεφαλιά για το 0-1!

7' Πολύ καλή ευκαιρία με τον Αμπντουραχίμι να πλασάρει από πλάγια θέση και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μπλοκάρει σε κόρνερ.

19' Μεγάλη ευκαιρία με τον Βάργκα απέναντι από τον Στυλιανίδη. Ο Ούγγρος μεσοεπιθετικός πλάσαρε, ωστόσο ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε με διπλή προσπάθεια

21' Πολύ καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Φερέιρα να βρίσκεται σε θέση βολής ωστόσο το σουτ του πέρασε έξω.

30' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-2! Εκτέλεση κόρνερ, ο Σπόλιαριτς έπιασε την κεφαλιά για το 0-2 του Απόλλωνα!

52' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-3! Ο Μαρκές με πλασέ έπειτα από ριμπάουντ έκανε το 0-3!

67' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-4! Από κοντά ο Μάρκες κάνει το 0-4 για την ομάδα της Λεμεσού!

77' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-5! Με μακρινό σουτ ο Ποντικός έκανε το 0-5 για τους γαλάζιους!

84' Πέναλτι για τον Απόλλωνα, σε ανατροπή του Ποντικού!

86' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-6! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Ντανίλο Σπόλιαριτς, ο οποίος πέτυχε το πρώτο χατ τρικ της καριέρας του!

Αγία Νάπα: Στυλιανίδης, Έρστελινγκ, Φουριέλ, Πιρές, Σολωμού, Γιανναρά, Ρέτζιο, Ριέντε, Μελάς, Ευαγγέλου, Μότης

Στον πάγκο: Μέλκα, Κολοκούδιας, Γεωργάκης, Χαραλάμπους, Ρομάνο, Τσιάρας, Διαμαντόπουλος, Αναστάση, Χριστοφή, Σίλγκο, Γαβριήλ, Χρίστου

Απόλλων: Δημητρίου, Σιέλβικ, Άδωνη, Αμπντουραχίμι, Μαλεκκίδης, Σπόλιαριτς, Νταρίκουα, Κοστάκε, Μάρκες, Κόλ, Βάργκα.

Στον πάγκο: Λέουβενμπεργκ, Λοϊζου, Εκπολό, Τέκιε, , Κρμέντσικ, Σαγκάλ, Ποντικός, Ψύχας, Γιούρσεβιτς, Χάμπος, Βαλμπουενά, Φιλιώτης

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Μεταξάς Μιχάλης
4ος Διαιτητής: Λιοτατής Νικόλας