3

Με δύο γκολ του πρώην ποδοσφαιριστή του ΑΠΟΕΛ, Ανδρέα Κατσαντώνη η Καρμιώτισσα κέρδισε με 2-1 την Πάφο και ουσιαστικά ο Κύπριος επιθετικός έκανε δώρο στους γαλαζοκίτρινους που έμειναν μόνοι τους στην κορυφή στο +3 από Άρη και Πάφο.

Τραγική εμφάνιση για την Πάφο, η οποία ότι καλύτερο είχε στον αγώνα ήταν το δοκάρι του Ζάιρο, ενώ μείωσε στο τελευταίο λεπτό με τον Τουμάσι.

Έφτασε τους 10 βαθμούς η Καρμιώτισσα. 4o παιχνίδι χωρίς ήττα για την ομάδα των Πολεμιδιών, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες.

Έναρξη του αγώνα!

2' Σουτ του Φουρ, ψηλά.

Δύο σουτ από τον Μπρούνο στο 3 και στο 5, άστοχα.

10' Τρομερό σουτ από τον Ζάιρο και δοκάρι για την Πάφο!

19' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα στην πρώτη τελικής της στον αγώνα! Στην πλάτη της άμυνας ο Κατσαντώνης, ο οποίος με ωραίο σουτ, άνοιξε το σκορ.

31' Κεφαλιά του Ζάιρο, σε σώματα και κόρνερ.

33' Και άλλο ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και πάλι με τον Κατσαντώνη! Λάθος του Ναμ, η μπάλα στον Ρόσι ο οποίος έκανε το σουτ, απόκρουσε ασταθώς ο Ίβουσιτς και ο Κύπριος επιθετικός από κοντά σημείωσε το 2-0.

36' Πολύ καλή στιγμή για την Πάφο, πλασέ του Ζάιρο, δύσκολα ο Ανέστης!

37' Πλασέ του Μπρούνο με διπλή προσπάθεια μάζεψε ο Ανέστης!

44' Σουτ του Βαλακάρι, ξανά απόκρουση από τον Ελλαδίτη τερματοφύλακα της Καρμιώτισσας.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

52' Καλή ενέργεια και σουτ του Βαλακάρι, η μπάλα έξω.

65' Προβολή του Κβίντα. ύστερα από εκτέλεση κόρνερ έξω.

90+3 Σουτ του Θεοδώρου, άστοχο.

90+5 ΓΚΟΛ για την Πάφο, ύστερα από μπαλιά του Τουμάσι, η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα!

2
4

Καρμιώτισσα:  Ανέστης, Ντούμπια, Νεοφύτου, Φούρ, Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου, Νιούπορτ, Κασταντώνης, Κοβάσεβιτς, Σούκ

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Βιολάρης, Αντός, Λεμετίου, Αβραάμ, Μιχαήλ, Θεοδώρου, Αγγελή, Ταβελούδης, Ματθαίου

Πάφος F.C.: Ίβουσιτς, Κβίντα, Μπρούνο, Ζάιρο, Μπότσκαϊ, Ικόκο, Ρους, Βαλακάρι, Ναμέ, Ντράγκομιρ, Πελάζιο

2

Στον πάγκο: Τζοσίποβιτς, Κίκακ, Γκολντάρ, Δημητρίου, Αμπντουσαλάμοφ, Τάνκοβιτς, Τουμάσι, Ντιόγο, Ταβάρες.

Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»
Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Ηροδότου Ξένια
Παρατηρητής: Θεοδότου Κώστας