δφ

Πολύ δυνατός, αλλά και παράλληλα πολύ επεισοδιακός ο αγώνας στο «Στέλιος Κυριακίδης» μεταξύ της Πάφου και του Άρη Λεμεσού, με τον διαιτητή να καταλογίζει 3 πέναλτι, ακυρώνοντας το 1!

Το πρώτο πέναλτι το κέρδισε ο Κακόριν στο 15ο λεπτό, μετουσιώνοντας το σε γκολ, όταν ο Ρώσος ανατράπηκε από τον Κανέ.

Η Πάφος απάντησε με τον Βαλακάρι, όταν ο Γιαγκό ανέτρεψε τον Τάνκοβιτς με τον Φιλανδό να είναι εύστοχος για το 1-1.

Η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ πάντως κέρδισε ακόμα ένα πέναλτι, μετά από μπαλιά του Κανέ στην περιοχή, ο Βανά Άλβες βγήκε λανθασμένα, προσπάθησε να σταματήσει τον Βαλακάρι, με τον Βραζιλιάνο κίπερ να τον ανατρέπει και τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση και τον Θεουλή να το δίνει.

Στο 40ο λεπτό πάντως το VAR είπε στον Χρυσοβαλάντη Θεουλή, ότι στην αρχή της φάσης ο Μπρούνο Φελίπε ήταν εκτεθειμένος, παίρνοντας την απόφαση του πίσω!