σδσδ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο τελευταίος αγώνας της 17ης αγωνιστικής στην Λεμεσό μεταξύ του Άρη και της Καρμιώτισσας στο Τσίρειο. Δυνατός σε ένταση ο αγώνας, με φάσεις, δοκάρια και αρκετές αμφισβητούμενες φάσεις.

Αυτή ήταν η 4η ισοπαλία για τον Άρη Λεμεσού, ο οποίος παρέμεινε στην 4η θέση με 33 βαθμούς και πλέον Ομόνοια και Απόλλωνας που ακολουθούν μείωσαν την απόσταση τους από αυτόν στους 5 βαθμούς. Παράλληλα η Καρμιώτισσα έφτασε τους 19 βαθμούς και βρίσκεται στο -3 από ΑΕΛ και Νέα Σαλαμίνα που είναι στην 7η και 8η θέση αντίστοιχα.

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

4' Κάθετη μπαλιά προς τον Ντούμπια, ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Άρη, πλάσαρε τον Βανά Άλβες, με την μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι και τους αμυντικούς της «ελαφράς ταξιαρχίας» να διώχνουν με δυσκολία!

9' Ωραία ανάπτυξη από τους παίκτες του Άρη, ο Γκομίς σέρβιρε εκτός περιοχής στον Μαγιαμπέλα, οποίος με σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα ψηλά.

13' Μακρινό σουτ του Μαγιαμπέλα, η μπάλα φεύγει ψηλά.

15' Εντός περιοχής ο Μπέγκστον δοκίμασε το σουτ, με τον Κνόμπλοχ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

21' Συρτό σουτ του Σόκε, η μπάλα χτυπάει στο κάθετο δοκάρι της Καρμιώτισσας!

30' Λίγες φάσεις μέχρι στιγμής.

45+3' Νέο σουτ του Μαγαμπέλα, η μπάλα φεύγει ψηλά.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

49' Μπαλιά προς τον Μπαμπίκα, ο οποίος από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα σε πλάγιο.

55' Κάθετη του Μαγιαμπέλα στον Μπαμπίκα, με τον δεύτερο να βγαίνει τετ-τετ, με τον Κνόμπλοχ να του λέει «όχι».

59' Πέναλτι για τον Άρη! Ο Κακόριν μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ, με τον Τσέλουσκα στην προσπάθεια του να πέσει στην μπάλα, πέφτει, με την μπάλα να χτυπάει στο χέρι του, την ώρα που πέφτει κάτω και προσπαθεί να στηριχθεί.

62' Στο onfieldreview o διαιτητής για να δει ξανά την μπάλα.

63' Ακυρώνεται το πέναλτι! Ο διαιτητής αποφάσισε ότι ο ποδοσφαιριστής της Καρμιώτισσας την ώρα που έπεφτε, έβαλε το χέρι του για να στηριχθεί.

88' Δοκάρι! Ωραία ενέργεια και σουτ του Ντούμπια, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι!