σδσδ

Με δύο πανέμορφα γκολ από τους Μπράουν και Σπόλιαριτς στα πρώτα λεπτά και με ένα αυτογκόλ του Άδωνη στο 84ο λεπτο, ο Άρης Λεμεσού νίκησε την Νέα Σαλαμίνα με 1-3 και μείωσε εκ νέου την διαφορά του από την πρωτοπόρο Πάφο στους 4 βαθμούς. Για την Νέα Σαλαμίνα μείωσε προσωρινά στο 65ο λεπτό ο Ντιακιτέ.

Αναλυτικά η βαθμολογία:

δσ

🔴LIVE: Νέα Σαλαμίνα-Άρης

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

3' ΓΚΟΛ για τον Άρη 0-1! Απίστευτο γκολ ο Μόργκαν Μπράουν! Εκτός περιοχής με ψηλοκρεμαστό σουτ ο Μπράουν έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, με την μπάλα να καταλήγει στο πλεκτό της Νέας Σαλαμίνας!

14' Κεφαλιά του Ντορεγκαράι, κανένας κίνδυνος.

31' Σουτ του Σπόλιαριτς, εκτός η μπάλα.

38' ΓΚΟΛ για τον Άρη 0-2! Εκτέλεση φάουλ από τον Σπόλιαριτς, με την μπάλα να καταλήγει απευθείας στο πλεκτό!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

55' Χωρίς φάση μέχρι στιγμής ο αγώνας στο δεύτερο ημίχρονο.

65' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-2! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ντιακιτέ έπιασε την κεφαλιά και μείωσε σε 1-2!

84' ΓΚΟΛ για τον Άρη 1-3! Παράλληλη μπαλιά του Πηλέα, ο Άδωνη στην προσπάθεια να διώξει έστειλε την μπάλα στο πλεκτό της ομάδα του!