μιλετιτς σπολιαριτς

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στην Λάρνακα, μεταξύ του Άρη Λεμεσού και της Ομόνοιας Λευκωσίας, με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία 1-1.

Ο Άρης ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Κακόριν στο 39ο λεπτό, ο οποίος έκανε το 1-0 με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Στο δεύτερο μέρος ο Άρης συνέχισε να πιέζει, ο Γιανίκ Φερέρα έκανε τις αλλαγές του πριν το 70λεπτο, ελπίζοντας να δει κάποια αλλαγή στην εικόνα της ομάδας του.

Οι αλλαγές του έφεραν αλλαγή, με τον Λοϊζου να μοιράζει στον Χούπερ, ο οποίος με συρτό σουτ στο 70ο λεπτό έκανε το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

9' Ωραία συνεργασία των Μπέγκστον και Καζού, με την μπάλα να φτάνει στο δεύτερο, ο οποίος επιχείρησε το σουτ, με τον Γιούστε να διώχνει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

10' Σουτ του Μπέγκστον, δύσκολα σε κόρνερ ο Ουζόχο.

13' Εκτέλεση φάουλ από τον Λέζιακς, η μπάλα φεύγει λίγο ψηλά.

14' Ωραία ενέργεια από τον Κασάμα, ο οποίος επιχείρησε αμέσως το σουτ, με την μπάλα να φεύγει εκτός.

17' Μακρινό σουτ του Κακόριν, ο Ουζόχο μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια.

21' Νέο σουτ εκτός περιοχής από τον Μπέγκστον, εκτός η μπάλα.

22' Δοκιμάζουν συνεχώς σουτ οι ποδοσφαιριστές του Άρη! Αυτή την φορά ο Στρούσκι έκανε το σουτ, με τον Ουζόχο να μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια.

39' ΓΚΟΛ για τον Άρη 1-0! Εκτέλεση κόρνερ από τον Καζού, ο Κακόριν με κεφαλιά έκανε το 1-0 για την «Ελαφρά Ταξιαρχία»!

51' Τρομερή συνεργασία των παικτών του Άρη, με τον Μπαμπίκα από κοντά να στέλνει την μπάλα λίγο εκτός.

52' Μακρινό σουτ του Μπέγκστον, μαζεύει εύκολα ο Ουζόχο.

58' Ωραία ενέργεια από τον Παπουλή, ο οποίος με σουτ από πλάγια θέση, έστειλε την μπάλα λίγο εκτός.

64' Ο Χούπερ βρήκε ωραία τον Μπάρκερ, ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα ξυστά από το κάθετο δοκάρι του Άρη.

67' Ο Μπέγκστον έφυγε επικίνδυνα στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας, επιχείρησε το πλασέ, με τον Ουζόχο να μαζεύει εύκολα.

70' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-1! Ο Λοϊζου έφτασε μπροστά από την αντίπαλη περιοχή, με «no look» πάσα βρήκε τον Χούπερ, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι, η οποία στην συνέχεια κατέληξε στο πλεκτό!

73' Σουτ του Καζού, ο Ουζόχο διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!

85' Νέο σουτ από τον Τζαβέ, ο Ουζόχο διώχνει ξανά δύσκολα με τα πόδια!

88' Συρτό σουτ του Μπάρκερ, ο Σωφρονίου διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!

Άρης(Αλεξέι Σπιλέφσκι): Σωφρονίου, Καζού, Μουσούντα, Μπρόρσον, Μποάκι, Μπράουν, Στρούσκι, Σόκε, Μπένγκτσον, Μπάμπικα, Κακόριν

Στον πάγκο: Βανά, Χρυσοστόμου, Ντελμίρο, Γιαγκό, Μεντιούμπ, Πηλέας, Σπόλιαριτς, Γιαμπλόνσκι, Τζαβέ, Σικόρσκι και Στεπίνσκι.

Ομόνοια(Γιανίκ Φερέρα): Ουζόχο, Κίτσος, Γιούστε, Μίλετιτς, Λέτσιακς, Κασάμα, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Μπρούνο, Ανσαριφάρντ, Μπέζους.

Στον πάγκο: Παναγή, Ψάλτης, Λοΐζου, Μπάρκερ, Παπουλής, Ζαχαρίου, Λανγκ, Παναγιώτου, Μάταβζ, Μιξ, Κακουλλής, Χούπερ.

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς