4

Ισόπαλος, 2-2, ολοκληρώθηκε ο αγώνας των 6 βαθμών μεταξύ της Δόξας και του Ολυμπιακού.

Για την Δόξα σκόραραν οι Σαντίκ και Σόμπτζεκ και για τον Ολυμπιακό ο Γκερίε και τα δύο γκολ. Το ένα ήταν με πέναλτι και το άλλο στην επαναφορά ύστερα από εκτέλεση πέναλτι και απόκρουση του Σισκόφσκι.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, καλύτερη η Δόξα στο πρώτο ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο ο Ολυμπιακός.

Η Δόξα παραμένει στην 12 θέση με 8 βαθμούς, δύο περισσότερους από τον 13ο Ολυμπιακό.

Δείτε τo live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

8' Σουτ του  Ιωσηφίδη πάνω στον Μολ.

17' Σουτ του Πεχλιβάνη, άστοχο.

23' Πέναλτι για την Δόξα, αρχικά από τον διαιτητή ωστόσο ύστερα από παρέμβαση του VAR, δόθηκε φάουλ εκτός περιοχής.

26' Απευθείας εκτέλεση του Κοβάσεβιτς, έξω.

27' Τεράσια χαμένη ευκαιρία για την Δόξα, δυνατό σουτ του Ίλιτς δύσκολα ο Μολ, στην συνέχεια ο Σόμπτζεκ ήταν σε θέση οφσάιντ ο οποίος μπήκε στην φάση.

34' Πολύ καλή στιγμή για την Δόξα, ο  Σόμπτζεκ δεν κατάφερε να σκοράρει από πολύ καλή θέση.

35' Ζήτησε πέναλτι ο Ολυμπιακός για χέρι του Μάριου Στυλιανού.

37' Πάει σε on field review o δαιτητής.

38' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.

39' Ο Γκερίερ σκοράρει 1-0 ο Ολυμπιακός! Εκτέλεσε το πέναλτι ο επιθετικός του Ολυμπιακού, ο Σισκόφσκι το έπιασε ωστόσο στην επαναφορά ο Γκεριέ σκόραρε.

44' ΓΚΟΛ σκοράρει η Δόξα με τον Σαντίκ! Ο Εσθονός πέτυχε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με κοντινή προβολή.

45+1 Ο Σόμπτζεκ σκοράρει με κεφαλιά και μπροστά στο σκορ η Δόξα! Γύρισε το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά!

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

51' Σουτ του Κα, άστοχο.

56' Πλασέ του Ευτυχίδη, έξω. Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

57' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Χέντρικς έκανε το πλασέ πάνω στον Σισκόφσκι.

71' Σουτ του Γκεριέρ, άστοχο.

74' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ψύχα σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.

79' Κεφαλιά του Κορομά, πάνω στον Σισκόφσκι.

80' Μεγάλη στιγμή για Ολυμπιακό, σουτ του Ζλόγκαν δύσκολα ο τερματοφύλακας της Δόξας.

80' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό για χέρι του Τραισέφσκι.

82' Έυστοχος ο Γκεριέ και 2-2 ο αγώνας!

83' Σουτ του Ευτυχίδη, άστοχο.

Τέλος αγώνα/

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Μπάρντι, Μουκτάρης, Γκεριέρ, Κα, Ευτυχίδης, Ιωάννο, Πεχλιβάνης, Χέντρικς, Νάνι, Κυριάκου.

2

Στον πάγκο: Μαρσέλο, Χριστοφόρου, Λιασίδης, Καρτασιάν, Μάρκοβιτς, Ντεσιρέ, Χριστοδούλου, Ψύχας, Σλόγκαρ, Ζευκή, Χατζημιτσής, Κορομά.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν, Ντίας, Ίλιτς, Ιωσηφίδης, Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Βαγιέχο, Στυλιανού, Σόμπτζεκ, Μέσκα.

3

Στον πάγκο: Πρινιωτάκη, Τιτζιανί, Ασαμόα, Ίντζια, Καραμανώλης, Ρονταλέγκα, Σιαθάς, Αμπντουλαχίμι, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Τραϊτσέφσκι, Κάργκμπο.