φγφγ

Η εξέλιξη του αγώνα:

8' Σουτ του Μπαμπίκα, εκτός η μπάλα.

9' ΓΚΟΛ για τον Άρη 0-1! Από πλάγια θέση Μπένγκτσον έβγαλε την συρτή σέντρα στον Στρούσκι, ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 0-1!

21' ΓΚΟΛ για την Δόξα 1-1! Εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση, με τον Ίλιτς να πιάνει την κεφαλιά, για το 1-1!

***Ιστορικό γκολ για την Δόξα, καθώς αυτό είναι το πρώτο γκολ της στο ανακαινισμένο της γήπεδο!

Έναρξη Β ' ημιχρόνου

47' Σέντρα του του Μπρόσον, κεφαλιά του Μπέγκστον, με τον Μέσεν να σταματάει την μπάλα στην γραμμή!

48' Ο διαιτητής πάει στο on field review να την δίνει, καθώς μάλλον η μπάλα χτυπάει στο και στο χέρι του Μέσεν .

50' Πέναλτι για τον Άρη! Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι για χέρι, αφού η μπάλα χτύπησε στο πόδι και στην συνέχεια στο χέρι του Μέσεν!

51' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μέσεν για το πέναλτι! Στην αρχή ο διαιτητής έδωσε κόκκινη στον Βαγιέχο, αλλά τελικά...τον σύγχυσε με τον Μέσεν αλλάζοντας την απόφαση του!

ερρ

52' Το χάνει ο Άρης! Ο Κακόριν έστειλε την μπάλα στην γωνιά, με τον Σισκόφσκι να πέφτει και να διώχνει σε κόρνερ!

69' Γκολ ο ΑΡΗΣ, 2-1 με τον Μπρόρσον. Υστερα από εκτέλεση κόρνερ του Καζού, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς της Δόξας και από κοντά ο Μπρόρσον την έστειλε στα δίκτυα.

72' Καλή ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Ο Κακόριν δεν ευστοχεί από ευνοϊκή θέση.

78΄Απειλεί η Δόξα. Ο Αντενον δεν ευσοχεί στην κεφαλιά.

82' Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα με τον Τινζανί από κοντά να πλασάρει και τον Καζού να διώχνει σε κόρνερ.

92' Μόνος απέναντι στον Σισκόσκι δεν μπορεί να τον νικήσει ο Μαγιαμπέλα.

Δόξα(Ρικάρντο Τσέου): Σισκόφσκι, Κάλβο, Αντενόν, Ολιβέιρα, Ίλιτς, Ιωσηφίδης, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Βαγιέχο, Σόμπστζικ, Μέσκα

Στον πάγκο: Πρινιωτάκη, Τιντζανί, Σαντίκ, Ασαμόα, Ίντζια, Ρονταγιέγκα, Αμπντουλαχί, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Τραϊτσέφσκι, Ναγκάρ, Καργκμπό

Άρης(Αλεξέι Σπιλέφσκι):Βανά, Καζού, Μποακέ, Μπένγκτσον, Στεπίνσκι, Στρούσκι, Μουσούντα, Μπρόρσον, Σόκε, Μπαμπίκα, Κοκόριν.

Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Μεντιούμπ, Πηλές, Μπράουν, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Ντελμίρο, Μαγιαμπέλα, Γιαμπλόνσκι, Τζαβέ.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος