μπεργκ

Σε έναν επεισοδιακό αγώνα στο «Στέλιος Κυριακίδης», η ομάδα της Πάφου κέρδισε την Καρμιώτισσα με 4-0 και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά την ισοπαλία 1-1 με τον ΑΠΟΕΛ στην πρώτη αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο δόθηκαν συνολικά 3 πέναλτι. Δύο για την Πάφο τα οποία μετουσίωσε σε γκολ με Βαλακάρι και Τάνκοβιτς, ενώ η Καρμιώτισσα δεν κατάφερε να σκοράρει, όταν ο Ντούρις έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος ο Κανέ πέτυχε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα στο 55ο λεπτό, με τον Σεμέδο να βάζει το κερασάκι στην Τούρτα στο 90+3, όταν διαμόρφωσε και το τελικό 4-0.

11' Πέναλτι για την Πάφο μέσω VAR!

11' ΓΚΟΛ για την Πάφο 1-0! Εύστοχος ο Βαλακάρι από τα 11 βήματα!

45' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα! Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Βαλακάρι σε διεκδίκηση με τον Χουσμπάουερ

45+1' Το χάνει ο Ντούρις! Έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ακολούθησε κεφαλιά του Μαλόνε που κατέληξε άουτ!

45+3 Πέναλτι για την Πάφο! Ο Τζανακάκης ανέτρεψε τον Σεμέδο και καταλογίστηκε η παράβαση. Τρίτο πέναλτι στον αγώνα!

45+5' ΓΚΟΛ για την Πάφο 2-0, με τον Τάνκοβιτς να είναι εύστοχος!

90+3' ΓΚΟΛ για την Πάφο 4-0! Ο Σεμέδο με πλασέ έκανε το 4-0!

55' ΓΚΟΛ για την Πάφο 3-0! Ωραία συνεργασία των παικτών της Πάφου, με την μπάλα να στρώνεται στον Κανέ, ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-0!

Πάφος(Χένινγκ Μπέργκ): Αντός, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Ρέις, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς.

Στον πάγκο: Παρέδες, Φίλιπ, Παλάσιος, Κβαραμπάτζε, Χόσκο, Αλ Χαντουί, Δημητρίου, Χέσταντ, Φυλακτού, Μιχαήλ, Ζοάο Πέδρο, Ενρίκε.

Καρμιώτισσα(Ντούσαν Ούχριν): Νομποχ, Σελούτστκα, Μαλόν, Ντούμπια, Χούμποτσαν, Μεντιμόρετς, Χουσμπάουερ, Κάλτσας, Τζανακάκης, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ντε Νόιερ, Ποντσαβφσκι, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Γκραντινάρου, Χατζηβασιλής, Αγγελή, Μήτσο, Χρίστου, Οικονομίδης, Ζελάγια