Αθλητικά

Απόλλων Ladies 3-0 Λευκοθέα:" Σήκωσαν" το 13ο κύπελλο οι Apollon Ladies

Μετά το πρωτάθλημα, οι Apollon Ladies κατκέκτησαν και το κύπελλο για τρίτη σερί σεζόν και 13η φορά στην ιστορία τους.

Στον τελικό του Κυπέλλου Γυναικών που έγινε στο Στάδιο Κατωκοπιά - Επιστροφή «Γλαύκος Κληρίδης», οι Apollon Ladies νίκησαν με 3-0 την Λευκοθέα Λατσιών σε ένα τελικό που παρακολούθησαν εκατοντάδες φίλοι των δύο ομάδων.

Το σκορ άνοιξε η Φρίτα στο 23ο λεπτό και στο 76ο λεπτό η ίδια ποδοσφαιρίστρια πέτυχε το 2-0. Στο 83ο λεπτό η Ολιβέιρα διαμόρφωσε το 3-0.

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Μυροφόρα Τουμάζου με βοηθούς τις Γαλάτεια Κοντάκκη και Μαρία Κκολού. Τέταρτη διαιτητής ήταν η Ιωάννα Αλλαγιώτου.

Οι απονομές στην κυπελλούχο ομάδα αλλά και τη φιναλίστρια Λευκοθέα, έγιναν από τη Λένα Παναγιώτου, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΚΟΠ.