22

Δείτε τις δηλώσεις του τεχνικού του Οθέλλου, Κώστα Σακκά, μετά την ισοπαλία 6-6 με την Καρμιώτισσα..

“Είμαι πολύ στεναχωρημένος γιατί όλοι θα αρχίσουν να λένε τώρα 6-6 τι έγινε και τι δεν έγινε. Τίποτα δεν έχει γίνει, εγώ έχω εμπιστοσύνη στους ποδοσφαιριστές μου. Προσπάθησαν όμως από μόνοι μας χάσαμε το παιχνίδι. Μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο με τα θετικά της και τα αρνητικά της και δεν καταφέραμε να κερδίσουμε”

Στην αρχική του τοποθέτηση είπε:

“Ήρθαμε στο παιχνίδι και προσπαθήσαμε παρόλο που είχαμε 5-6 απουσίες να κάνουμε το παιχνίδι μας χωρίς καμία πίεση και να το απολαύσουμε. Αυτό συνέβη στο πρώτο ημίχρονο. Κάναμε εξαιρετικό παιχνίδι παρά τα προβλήματα που είχαμε, μπροστά στο σκορ εύκολα. μια ομάδα υπήρχε μέσα στο γήπεδο. Όμως δεν καταφέραμε να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλαμε που ήταν η νίκη γιατί στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο, δώσαμε κάποια γκολ και το παιχνίδι χάθηκε στις ευκαιρίες που χάσαμε για να διευρύνουμε περισσότερο το σκορ. Δύο τετ-α-τετ δύο ευκαιρίες με μια εύκολη πάσα να γίνει και 7 και 8 και για αυτό βάλαμε τον αντίπαλο στο παιχνίδι με δύο πέναλτι και την τελευταία φάση και δεν πήραμε  τη νίκη”.