Φ

Με την Οσασούνα να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις, η Βαλένθια νίκησε 1-0 στην Παμπλόνα για την 31η αγωνιστική της La Liga και μείωσε στο -3 από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Ελπίζει για την έξοδο στην Ευρώπη η Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» νίκησαν 1-0 στην Παμπλόνα την Οσασούνα στο ματς που ολοκλήρωσε την 31η αγωνιστική της La Liga και μείωσαν στο -3 από την έκτη Ρεάλ Σοσιεδάδ, ελπίζοντας βάσιμα για την έξοδο στο Europa Conference league της επόμενης περιόδου, αφήνοντας τη φιναλίστ του περυσινού Copa Del Rey με το παράπονο του χαμένου πέναλτι του Μπούντιμιρ στις καθυστερήσεις και πολύ μακριά από τις προνομιούχες θέσεις, ενώ οι Λεβαντίνοι έμειναν αήττητοι για τρίτο σερί ματς στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Ρούμπεν Μπαράχα ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με τον Αντρέ Αλμέιδα στο 18’. Στην επανάληψη, άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων μέχρι το 95’ που ανέτρεψε ο Γκόμες τον Μπούντιμιρ, όμως ο Κροάτης επιθετικός εκτέλεσε πολύ άσχημα κι έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Μαμαρντασβίλι.

Πηγή: sportfm.gr