a

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε ο Εθνικός Άχνας μετά τη νίκη που πέτυχε με ανατροπή σε βάρος της ΑΕΖ με 6-2 στο Δασάκι σε παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστικής του πρωταθληματος CYTA  για τον δεύτερο όμιλο.  Στην Β' κατηγορία η ΑΕΖ μετά και την νίκη της Καρμιώτισσας σε βάρος της Δόξας.

Το σκορ άνοιξε η ΑΕΖ στο 14ο λεπτό  με τον Σιφνέο. Η Αχνα ισοφάρισε με τον Ντράζιτς στο 29' , διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του ο Μάριος Ηλία με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου ο οποίος με δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-1. Στο 78' ο Καμπρέρα έκανε το 4 -1, λιγο πριν το τέλος ο Ντιγκινί μείωσε σε 4-2 με τον Ριστέφσκι με δυο γκολ στο τέλος να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (6-2)

Εξαιρετικός ο τερματοφύλακας της ΑΕΖ Μπέκερ με αρκετές σωτήριες αποκρούσεις, 12 στο σύνολο.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Άχνας ξεπέρασε την Νέα Σαλαμινα και ανέβηκε στην τρίτη θέση του δεύτερου ομίλου.