δ

Ο Άρης έμεινε στην ισοπαλία με την Ανόρθωση 1-1 για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ και  έμεινε πέντε βαθμούς πίσω από την κορυφή. Η «Κυρία», η οποία έβγαλε σφυγμό και έβαλε τέλος στο σερί τριών ηττών, άνοιξε το σκορ στο 37΄ με εκτέλεση πέναλτι του Γκερέρο, ενώ οι Λεμεσιανοί ισοφάρισαν στο 67΄ με κεφαλιά του Μοντνόρ, επτά λεπτά αφότου ακυρώθηκε γκολ του Κοκόριν με υπόδειξη οφσάιντ. Ηταν ανώτερος ο Άρης, ο οποίος είχε αρκετές ευκαιριες,όπως και η Ανόρθωση είχαν σημαντικές φάσεις για δεύτερο γκολ. Και οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίχτες, λόγω αποβολών των Αρτυματά στο 80΄ με δεύτερη κίτρινη και Γιαγκό στο 87. Ο Άρης ο πέον είναι στους 61 βαθμούς μένοντας τρίτος, ενώ η Ανόρθωση πήρε τον δεύτερο της βαθμό στα πλέι οφ κι έφτασε τους 49.

Δείτε το live του ΑΝΤ1

1΄ Έναρξη αγώνα

13' Σουτ του Μπένγκτσον από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω στον Αρμπολέδα

18' Γύρισμα του Μπένγκτσον στον Σάβο, ο οποίος ξεμαρκάρεται εντός περιοχής, αλλά από το ύψος της μικρής περιοχής δεν βρίσκει στόχο

23΄ Γύρισμα του Κορέια, ο Αρτυματάς αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Καζού, ο Άλβες αποκρούει με το γόνατο πάνω στη γραμμή!

30΄Ο Γκομίς συνδυάστηκε ωραία με τον Μπράουν, πέρασε ανάμεσα από δύο παίκτες και από τη γωνία της μικρής περιοχής  τέστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Αρμπολέδα.

35' Πέναλτι για την Ανόρθωση, σε μαρκάρισμα του Νίκολιτς στον Παρούτη

36΄Η φάση ελέγχεται και από τον VAR

Ισχύει κανονικά το πέναλτι

37΄Ανοίγει το σκορ η Ανόρθωση με τον Γκερερο να ευστοχεί από τα 11 βήματα!

45΄ 4 λεπτά είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων

-45+1' Σουτ του Σάβο από πλάγια θέση, ο Αρμπολέδα δύσκολα διώχνει σε κόρνερ.

Τέλος α΄ ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Aπό πλάγια αριστερά εντός περιοχής διαγώνιο σουτ του Κορέια, η μπάλα λίγο άουτ!

50' Από πάσα του Μοντνόρ ο Μαγιαμπέλα από διαγώνια θέση βγαίνει τετ α τετ με τον Αρμπολέδα, αλλά σουτάρει άουτ!

57' Σέντρα του Κορέια, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι ο Καστέλ από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ!

54' Εκτέλεση κόρνερ του Καζού, κεφαλιά του Κοκόριν στη μικρή περιοχή, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι

60' Ισοφαρίζει ο Άρης με τον Κοκόριν , ωστόσο μέσω VAR το τέρμα ακυρώνεται και καταλογίζεται οφσάιντ εις βάρος του Ρώσου!

68' ΓΚΟΛ! 1-1 Ο ΑΡΗΣ! Μετά από σέντρα του Καζού, ο αμαρκάριστος Μοντνόρ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής νικά τον Αρμπολέδα!

80' Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Αρτυματά

84' Εκτέλεση φάουλ του Κίκο, κεφαλιά του Κορρέα, αποκρούει σταθερά ο Άλβες

85' Έλεγχεται από το VAR για πιθανή κόκκινη κάρτα στον Γιαγκό

Ο Περέα είναι στο έδαφος και πιάνει το κεφάλι του διαμαρτυρόμενος πως δέχτηκε χτύπημα από τον παίκτη του Άρη

88' Κόκκινη κάρτα στον Γιαγκό!

90΄  7 λεπτά θα είναι ο χρόνος καθυστερήσεων

96' Συρτό γύρισμα του Σεμέντο, στα χέρια του Αρμπολέδα

97' Εντός περιοχής διαγώνιο σουτ του Μοντνόρ, με την μπάλα να περνάει πανω από την εστία του Αρμπολέδα

98' Εκτός περιοχής δυνατό σουτ του Σεμέντο, η μπάλα άουτ