2

Η Εθνική μας ομάδα γνώρισε την ήττα με 0-1 από την Σερβία, μία χώρα πολύ καλύτερη από εμάς, με ποιοτικούς παίκτες που προκρίθηκε στα τελικά του Euro,  χάρη στο γκολ του Μιλίνγκοβιτς Σάβιτς.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα παρουσίασε δύο πρόσωπα στα δύο ημίχρονα, αρκετά μέτριο στο πρώτο και πολύ καλό στο δεύτερο, διάστημα στο οποίο βρήκαμε τρεις εξαιρετικές ευκαιρίες μία με τον Πίττα που σημάδεψε το δοκάρι και μία με τον Κορέια, ενώ στο τέλος ο Πηλέας αστόχησε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι ο Ζόελ Μόλ απέκρουσε πέναλτι για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

7' Ανοίγει το σκορ η Σερβία με τον Σάβιτς με κοντινή προβολή. Έπιασαν στον ύπνο την αμυντική τριάδα μας, και με γρήγορη εκτέλεση φάουλ οι Σέρβοι σκόραραν!

10' Πέναλτι για την Σερβία για χέρι του Λαίφη!

11' Αποκρόυει και σήμερα πέναλτι ο Μόλ, αυτή την φορά από τον Μίτροβιτς!

25' Κεφαλιά του Μίτροβιτς ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στα χέρια του Μολ.

42' Ο Πίττας έπιασε την κεφαλιά ύστερα από μπαλιά του Κορέιρα, έξω η μπάλα.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

'Εναρξη Β΄ημιχρόνου.

48' Σουτ του Πίττα με το αριστερό, άστοχο.

50' Ωραία συνεργασία και σουτ του Κόστιτς, έξω.

64' ΔΟΚΑΡΙ για την Εθνική μας! Εξαιρετική συνεργασία, ο Ιωάννης Πίττας πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και με δυνατό σουτ, βρήκε το δοκάρι!

65' Νέα ευκαιρία για την Εθνική μας, ο Κορέιρα από κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

83' Άστοχο σουτ του Αρτυματά.

87' Ωραία ενέργεια και πλασέ του Γιόβιτς, έξω η μπάλα.

90' Τεράστια χαμένη για την Σερβία, ο Γκατσίνοβιτς πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, ωστόσο ο Μολ έκανε εντυπωσιακή επέμβαση.

90' Μεγάλη ευκαιρία και για την Κύπρο, ασίστ του Λοίζου σουτ του Πηλέα, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Σερβίας.