σ

Διαβάστε τι δήλωσαν μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Άρη Αλεξέι Σπιλέφσκι και του ΑΠΟΕΛ Σα Πίντο

Αλέξέι Σπιλέφσκι: “Δεν ήταν δύσκολη νίκη, κάναμε φανταστικό πρώτο ημίχρονο, έπρεπε να πετύχουμε περισσότερα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε παθητικότητα, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι παίζαμε απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα, το ΑΠΟΕΛ, που είναι μια μεγάλη ομάδα. Ήταν μια πολύ μεγάλη νίκη”.

Σα Πίντο: Γνωρίζαμε το αγωνιστικό στυλ του Άρη, παίζει κάθετα. Εμείς όμως δεν παίξαμε όπως θα έπρεπε. Ξέραμε ότι θα έβαζε πίεση. Το πληρώσαμε γιατί παίξαμε πολύ ψηλά και βρεθήκαμε με 2-0 πίσω στο σκορ. Χάσαμε τον Πέτροβιτς γιατί ο διαιτητής άφησε την κίτρινη νωρίτερα. Όταν παίζεις με τον Άρη είναι δύσκολο να ανατρέψεις το 2-0 με έντεκα παίκτες, πόσο μάλιστα με δέκα. Παρόλα αυτά είχαμε ευκαιρίες, ειδικότερα με τη φάση του Τομανέ. Δεν πήραμε το αποτέλεσμα που θέλαμε, όμως είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα που έβγαλαν οι ποδοσφαιριστές και βλέπουμε την συνέχεια".