V

Στο χειρότερο δυνατό σημείο γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα στην Ευρώπη ο ΠΑΟΚ ο οποίος ηττήθηκε από τη Ντίναμο με 2-0 με τον Πέτκοβιτς να σκοράρει ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και να τιμωρεί τα λάθη του δικεφάλου.

Η πρώτη ήττα του ΠΑΟΚ στο φετινό Conference League ήρθε στο χειρότερο δυνατό με τον Δικέφαλο να χάνει από τη Ντίναμο Ζάγκρεμπ με 2-0 στην Κροατία και πλέον σε μια εβδομάδα στην Τούμπα θα έχει πολύ δύσκολο έργο αναφορικά με την πρόκριση στην επόμενη φάση. Όχι ακατόρθωτο αλλά δύσκολο και θα πρέπει να παίξει σαφώς καλύτερα απ' ότι έκανε την Πέμπτη το βράδυ για να μπορέσει να διεκδίκησει τις πιθανότητες που του έχουν μείνει.

Πρωταγωνιστής και σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Μπρούνο Πέτκοβιτς ο οποίος με δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο, τιμώρησε τα λάθη του ΠΑΟΚ, ιδίως στο πρώτο γκολ και ουσιαστικά ήταν αυτός που έβαλε τις βάσεις ώστε η Ντίναμο να πάρει τη νίκη με ένα καθαρό 2-0.

Ο Πέτκοβιτς στο πρώτο μέρος είπε "ευχαριστώ" στο γύρισμα του Ότο και με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-0 στην αναμέτρηση.

Στο δεύτερο 45λεπτο μετά από ωραία πάσα ο έμπειρος φορ έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ νίκησε για δεύτερη φορά τον Κοτάρσκι για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Λουτσέσκου είχε ελάχιστες φάσεις στη διάρκεια του αγώνα. Τις σπουδαιότερες όλων όμως τις έχασε στο φινάλε της αναμέτρησης με πρωταγωνιστή τον Μουργκ ο οποίος σε διάστημα λίγων λεπτών βρέθηκε κοντά στο γκολ το οποίο θα μπορούσε να αλλάξει κατά πολύ τα δεδομένα της πρόκρισης.