k

Με νίκη - ανατροπή η Καρμιώτισσα κέρδισε 1-4 την Δόξα και αύξησε την διαφορά στο +8 απο την τελευταία θέση στην οποία βρίσκεται η ομάδα της Κατωκοπιάς.. Η Δόξα άνοιξε το σκορ μόλις το 7ο λεπτό, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ναμπί. Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου η Καρμιώτισσα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Ντουμπία. Στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Κατσαντώνης και μέσα σε 4 λέπτα με δύο δικά του τέρματα πέτυχε το 1-3, Συγκεκριμένα  στο 62΄ και στο 66΄.

Στο 90+2 ο κύπριος επιθετικός ολοκλήρωσε  την εκπληκτική του εμφάνιση με τέταρτο γκολ πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Εξέλιξη του αγώνα

1'Έναρξη αγώνα

4΄ Έλεγχος για πέναλτι, για χέρι του Μαλόνε

5΄ Πέναλτι για την Δόξα

7΄1-0 για την Δόξα, ο Ναμπί ευστοχεί από την άσπρη βούλα

Τέλος α΄ ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

52΄ Ισοφαρίζει η Καρμιώτισσα! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και λάθος απομάκρινση, ο Ντούμπια με σουτ έκτός περιοχής σημείωσε το 1-1.

62΄ Φέρνει το παιχνίδι "τούμπα" η Καρμιώτισσα.!Πανέμορφο τέρμα από τον Κατσαντώνη με δυνατό σουτ εκτός περιοχής.

66΄ 1-3 για την Καρμιώτισσα, και πάλι με τον Κατσαντώνη με πανομοιότυπο τρόπο.

90+2  Χατ τρικ για τον Κατσαντώνη. Με γύρισμα εντός περιοχής από το Ψύχα ο Κύπριος επιθετικός σημειώνει το 1-4.