2

Η Πάφος με επιβλητική εμφάνιση φιλοδώρησε με 0-5 την Νέα Σαλαμίνα στο Αμμόχωστος, με 5 διαφορετικούς σκόρερ, τους Κοντρέρας, Γκολντάρ, Ζάιρο και Βαλακάρι και Ζάζα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού.

Έναρξη του αγώνα!

2' Ωραία μπαλιά στην περιοχή της Νέας Σαλαμίνας, ο Ζάιρο άφησε έξυπνα, ωστόσο η μπάλα πέρασε έξω.

7' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα, κεφαλιά του Γιάνγκα δύσκολα ο Ίβουσιτς στην επαναφορά ο Καρλίτος, έστειλε την μπάλα εκτός.

12' Η απάντηση της Πάφου! Προβολή του Ζάιρο σε παράλληλο γύρισμα του Μπρούνο, εντυπωσιακή απόκρουση του Μελίσσα.

12' Νέα μεγάλη απόκρουση του Μελίσσα στην κεφαλιά του Κοντρέρας!

23' ΓΚΟΛΛ! Ανοίγει το σκορ η Πάφος με το πρώτο γκολ του Κοντρέρας στην Κύπρο. Σκόραρε με προβολή ύστερα από πάσα του Μπρούνο μετά από μπαλιά του Τάνκοβιτς.

35' Σκοράρει ο Τάνκοβιτς, ωστόσο ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ!

39' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποτσκάι στο δοκάρι!

45+6 Διπλασιάζει τα τέρματα της η Πάφος με τον Γκολντάρ! Κομπίνα στο φάουλ ο Ζάιρο γύρισε στο κεντρικό αμυντικό της Πάφου, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα!

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

48' ΓΚΟΛ για την Πάφο με κοντινό πλασέ του Ζάιρο!

58' Πολύ καλή στιγμή για την Πάφο να πετύχει και τέταρτο γκολ, έδιωξε η άμυνα της Νέας Σαλαμίνας.

65' Πέναλτι για την Πάφο, αφού ο διαιτητής είδε την φάση στο on field review για χέρι του Ντιαγκιτέ!

Εύστοχος ο Βαλακάρι και 0-4 Πάφος!

86' Σκοράρει και ο Ζάζα και 0-5 η Πάφος!

90' Δοκάρι για την Νέα Σαλαμίνα με τον Νάρσινγκ!

Σκοράρει ξανά η Πάφος με ωραίο πλασέ! Δεν μετράει το γκολ, οφσάιντ!

2

2

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Σεργίου, Νάρσινγκ, Ντουρμισάι, Μπεχαράνο, Καρλίτος, Παπαγεωργίου, Γκουανίνι, Γιάνγκα, Οφόρι, Ντιακιτέ.

Στον πάγκο: Κίσσας, Κονατέ, Ντάτκοβιτς, Μιγκελίτο, Φερνάντες, Κουζμάνοβιτς, Κονέ, Προκοπίου, Χριστοδούλου, Βίκτωρος, Κατσιάρης, Κορομά.

Πάφος F.C.: Ίβουσιτς, Γκολντάρ, Μπρούνο, Ζάιρο,  Μπότσκαϊ, Ικόκο, Ρους, Κοντρέρας, Τάνκοβιτς, Ναμ, Πέπε

2

Στον πάγκο:  Γιοσίποβιτς, Μελούσο, Κβίντα, Κανέ, Αμπντουσαλάμοφ, Ζάζα, Μιχαήλ, Τουμάσι, Νταλίνια, Βαλακάρι.

Στάδιο: VITEX «Αμμόχωστος – Επιστροφή»
Διαιτητής: Obrenovic Rade
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
VAR: Jovanovic Srdjan
AVAR: Φελλάς Κωνσταντίνος