σ

Συνέχεια στις επιτυχίες  έδωσε η Πάφος μετά τη εύκολη νίκη που πέτυχε σε βάρος του Οθέλλου με 3-0 σε παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος CYTA.

Γκολντάρ, Ρους  και Τάνγκοβιτς διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Στους 49 βαθμούς και στην τρίτη θέση ανέβηκε η Πάφος. Στην 11η θέση με 25 βαθμούς έμεινε η ομάδα του Οθέλλου.

Νωρίτερα

Την Πάφο FC  στο "Αμμόχωστος - Επιστροφή" υποδέχεται ο Οθέλλος στον αγώνα με τον οποίο ανοίγει η αυλαία της 25ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος CYTA.

Δείτε το live του ΑΝΤ1

Αρχίζει ο αγώνας

4' Σουτ του Σούτο από καλή θέση, αδύναμο στα χέρια του Ίβουσιτς.

6' Σουτ του Ζάιρο πάνω στον Ταουντούλ.

15' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Ταουντούλ αποκρούει ενστικτωδώς την κοντινή κεφαλιά του Γκολντάρ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

19' 0-1 η Πάφος με κοντινό πλασέ του Γκολντάρ. Ο Τουμάσι εκτέλεσε κόρνερ, ο Ντράγκομιρ έκανε το σουτ η μπάλα έφτασε στον Ναμ που έστρωσε με το κεφάλι στον Γκολντάρ που σκόραρε από κοντά.

21' Ευκαρία για τον Οθέλλο, αποκρούει ο Ίβουσιτς κοντινό πλασέ του Ναρτίνι.

23' Από κοντά αστοχεί ο Ζάιρο από μπαλιά του Τουμάσι.

Χωρίς κάποια άλλη αξιόλογη φάση ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

54' 0-2 η Πάφος με γκολ του Ρους. Με δυνατή κεφαλιά από σέντρα του Τουμάσι.

56' Ευκαιρία για την Πάφο με τον Ζάιρο, κόρνερ τελικά.

58' Ο Τουμάσι απέναντι στον Ταουντούλ δεν μπορεί να τον νικήσει.

62' Ο Τάνκοβιτς πετυχαίνει από κοντά το 0-3 ύστερα από την πάσα του Ζάιρο.

84' Δίνει πέναλτι για την Πάφο ο διαιτητής.

85'  Ακυρώνεται το πεναλτι.Ο ρεφ αφού είδε την φάση απ' το μόνιτορ, άλλαξε την αρχική του απόφαση.

Εντεκάδες

Οθέλλος:  Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Χριστοδούλου, Σούτο, Μπραμπίγια, Χατζηπασχάλης, Ανάνγκ, Κόπας, Πιχ.

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Μαλλούρη, Κυριάκου Κ, Ράμος, Σανγκαρέ, Κατσιατή, Καστάνης, Μιτσής, Ιωάννου, Κορίνους.

Πάφος FC: Ίβουσιτς, Μελούσο, Κβίντα, Γκολντάρ, Ζάιρο, Ρους, Τάνκοβιτς, Ναμ, Τουμάσι, Ντράγκομιρ, Πέπε.

Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Κανέ, Μπότσκαϊ ,Αμπτουσαλάμοφ, Κοντρέρας, Ζάζα, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Νταλίνια.

*Στον πάγκο της Πάφου ο Σεμπαστιάν Κορόνα λόγω τιμωρίας του Χουάν Κάρλος Καρσέδο

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
VAR: Dudic Alessandro
AVAR: Κωμοδρόμος Ηράκλης
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος