2

Στην τελευταία φάση του ντέρμπι  στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" η Ανόρθωση με πέναλτι του Καστέλ (το πήρε ο Τσίκο σε ανατροπή από τον Γκολντάρ), πήρε ισοπαλία με 2-2 από την Πάφο, η οποία προηγείτο έχοντας ανατρέψει τα σε βάρος της δεδομένα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζάιρο που είχε σημειώσει δύο γκολ. Η Κυρία είχε προηγηθεί στο ξεκίνημα του αγώνα με τον Γκασσαμά.

Ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα η Παφιακή ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση με 43 βαθμούς, δύο περισσότερους από αυτήν της Αμμοχώστου που έχει αγώνα λιγότερο.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη του ντέρμπι!

2' ΓΚΟΛ η Ανόρθωση με τον Γκασαμά στην πρώτη τελική του αγώνα!  Ο Γουαρίς έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο επιθετικός της Ανόρθωσης με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ!

9΄Σουτ του Ντάγκοβιτς, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο Αρμπολέδα.

12' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο! Ωραία ενέργεια από τον Μπρούνο, ο οποίος έκανε την μπαλιά, κεφαλιά του Τουμάσι, έξω.

16' Κεφαλιά του Τσίκο από πολύ καλή θέση, σε σώματα.

18' Ατομική ενέργεια από τον Τσίκο, ο οποίος έκανε και το σουτ, ωστόσο ήταν άστοχο.

20' Στην περιοχή ο Ζάιρο πήρε την μπάλα, γύρισε έκανε το σουτ, έξω η μπάλα.

35' ΓΚΟΛ η Πάφος ισοφαρίζει με τον αρχηγός της τον Ζάιρο, ύστερα από παράλληλη μπαλιά του Μπρούνο Φελίπε.

40' Ξανά μπροστά στο σκορ η Ανόρθωση με κοντινό πλασέ του Γουαρίς, ύστερα από φάση διαρκείας στην περιοχή της Πάφου.

Ακυρώνεται το γκολ, οφσάιντ ο Γουαρίς!

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

46' Σε δέκα δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος βρήκε τεράστια ευκαιρία! Στην πλάτη της άμυνας ο Μποτσκάι το πλασέ του οποίου κατέληξε στο δοκάρι.

61' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο, πλασέ του Ζάιρο, άστοχο.

70' Δοκάρι και για την Ανόρθωση, ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα.

73' Έδιωξε σωτήρια ο Τιουνέ, το παράλληλο γύρισμα.

74' Εντυπωσιακή απόκρουση του Αρμπολέδα στην κεφαλιά του Γκολντάρ

76' ΓΚΟΛ για την Πάφο, με τον Ζάιρο με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τάνκοβιτς.

84' Aπευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντράγκομιρ, πάνω από την εστία του Αρμπολέδα η μπάλα.

90+4 Πέναλτι για την Ανόρθωση για μαρκάρισμα του Γκολντάρ στον Τσίκο!

90+6 Ισοφαρίζει η Ανόρθωση, εύστοχος ο Καστέλ!

Οι εντεκάδες:

2
2

Ανόρθωση: Αρπολέδα, Ουαγκέ, Μαρμούκ, Κορέια, Τεχέρα, Φερέιρα, Τιουνέ, Μακούν, Ουαρίς, Τσίκο, Κασαμά.

3

Μιχαήλ, Κεραυνός, Καστέλ, Παρούτης, Αντωνίου, Κίκο, Κορρέα, Ιωάννου, Τζουλίου, Μουσοντά, Χρυσοστόμου.

Πάφος F.C.: Ίβουσιτς, Μελούσο, Κβίντα, Γκολντάρ, Μπρούνο, Ζάιρο, Ρους, Τάνκοβιτς, Ναμ, Τουμάσι, Ντράγκομιρ.

2

Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Κανέ, Μποτσκάι, Ικόκο, Αμπντουσαλάμοφ, Κοντρέρα, Τζάτζα, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Πέπε.

Στάδιο: «Αντώνης Παπαδόπουλος»
Διαιτητής: Azevedo Malheiro Helder Miguel
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Χριστοδούλου Μαρία