3

Ο Σάβο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τον Άρη, καθώς με τρία δικά του γκολ και μία ασίστ η ομάδα της Λεμεσού κέρδισε με 4-0 τον Οθέλλο και μέιωσε την διαφορά από το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ στον έναν βαθμό με παιχνίδι ωστόσο περισσότερο, καθώς οι γαλαζοκίτρινοι αντιμετωπίζουν αύριο την Καρμιώτισσα. Το άλλο γκολ το σημείωσε ο Σπόλιαριτς.  Στην 13η θέση με 13 βαθμούς παρέμεινε η ομάδα της  Αθηαίνου.

Στο άλλο παιχνίδι Πάφος και Απόλλων εξήλθαν ισόπαλοι 1-1. Η Πάφος πήρε τον βαθμό στο τέλος με τον Ρους, αφού δευτερολέπτα ενωρίτερα ο Δημητρίου απέκρουσε το πέναλτι του Τάνγκοβιτς. Τον Απόλλωνα έβαλε μπροστά στο σκορ ο Μάρκες. Η Παφιακή ομάδα βρίσκεται στην  4η θέση με 42 βαθμούς και αυτή της Λεμεσού στην 7η με 34.

🔴Πάφος FC - Απόλλων

Έναρξη του αγώνα!

11' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα, φάση διαρκείας για την Πάφο, δύσκολα έδιωξε η άμυνα του Απόλλωνα.

23' Σουτ του Πέρετς, δύσκολα ο Ίβουσιτς σε κόρνερ.

24' Αρκετά άστοχο το σουτ του Μάρκες.

28' Εξαιρετικό ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Ο Μάρκες στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ πάνω από τον Ίβουσιτς, άνοιξε το σκορ.

33' Άστοχο σουτ του Ντράγκομιρ.

39' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς η μπάλα στα χέρια του Δημητρίου.

44' Σπουδαία απόκρουση του Δημητρίου σε σουτ του Βαλακάρι

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

47' Πλασέ του Μπακένγκα, πάνω στον Ίβουσιτς.

50' Ο Ντράγκομιρ, προσπάθησε να βάλει την προβολή σε κόρνερ η άμυνα του Απόλλωνα.

52' Εξαιρετική απόκρουση από τον Δημητρίου σε δυνατό σουτ του Τάνκοβιτς.

66' Σουτ του Ντράγκομιρ, πάνω στον Δημητρίου.

69' Δυνατό σουτ του Μποτσκαι, εύκολα ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα.

86' Πέναλτι για την Πάφο για μαρκάρισμα του Μαλεκκίδη στον Τουμάσι!

89' Εντυπωσιακή απόκρουση από τον Δημητρίου! Κρατάει το μηδέν ο Κύπριος τερματοφύλακας!

89' ΓΚΟΛ τώρα για την Πάφο με κεφαλιά του Ρους ύστερα από μπαλιά του Τουμάσι!

3
2

Πάφος F.C: Ίβουσιτς, Ρους, Κβίντα, Γκολντάρ, Μπότσκαι, Ντράγκομιρ, Ναμ, Βαλακάρι, Τάνκοβιτς, Μπρούνο, Ζάιρο.

2

Απόλλων: Δημητρίου, Εκπολό, Σιέλβικ, Πέρετζ, Μαλεκκίδης, Γιούρσεβιτς, Αρτεάν, Νταρίκουα, Μάρκες, Κολ, Μπακένγκα.

2

Στον πάγκο: Στυλιανού, Λοϊζου, Άδωνη, Πειμπέρνς, Κρμέντσικ, Σάντος, Σαγκάλ, Ποντικός, Σπόλιαριτς, Χάμπος, Βαλμπουενά, Φιλιώτης.

🔴 Άρης - Οθέλλος

13' Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι είναι για τον Οθέλλο. Σουτ του Σταμούλη, μαζεύει ο Βανά.

20' Πρώτη ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Σουτ του Σανέ και πολύ καλή απόκρουση από τον Ταουντούλ.

31' Σουτ του Μοντνόρ από το ύψος της περιοχής, έξω η μπάλα.

39' Σουτ του Σανέ, άστοχο.

45+1 Σουτ του Πιχ, απόκρουση από τον Βανά,

47' Σουτ του Σεμέδο, δεν βρίσκει στόχο

56' Πλασέ του Σεμέδο, πάνω στον Ταουντούλ.

57' Νέο σουτ του Σεμέδο και αυτό άστοχο.

61' Πλασέ του Κοκόριν ύστερα από μπαλιά του Σανέ, μάζεψε ο Ταουντούλ.

62' Ανοίγει το σκορ ο Άρης με πλασέ του Σάβο, ύστερα από ασίστ του Μουσούντα!

69' Σουτ του Μπέγκστον, δύσκολα ο Ταουντούλ.

81' ΓΚΟΛ για τον Άρη, ξανά με τον Σάβο που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σκόραρε!

90+1 ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Σπόλιαριτς, ύστερα από ασιστ του Σάβο.