Α

To ΑΠΟΕΛ ήταν καταιγιστικό στο πρώτο ημίχρονο, στο τέλος του οποίου προηγείτο με 4-0 του Οθέλλου.

Η εμφάνιση και η ευρεία νίκη, η μεγαλύτερη σε έκταση φέτος, 6-0, έρχονται σε μία κρίσιμη στιγμή για τους γαλαζοκίτρινους, αφού έβγαλαν αντίδραση μετά τα όσα συνέβησαν στο Αμμόχωστος στον αγώνα κυπέλλου με την Νέα Σαλαμίνα, αλλά και την ήττα που προηγήθηκε στο Δασάκι. Υπέκυψε σε έναν πολύ ανώτερο αντίπαλο χωρίς να τον προβληματίσει ο Οθέλλος δεχόμενος την τρίτη συνεχόμενη του ήττα. Σκόραραν Βιγιαφάνες, Σατσιάς, Ναρτινι-αυτογκολ, Ντβάλι, Γουίσον, Ζέφτε.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη αγώνα!

5' Ανοίγει το σκορ το ΑΠΟΕΛ με ωραίο σουτ του Βιγιαφάνιες εντός περιοχής, ύστερα από κομπίνα σε κόρνερ και πάσα του Μαρκίνιος.

7' Σουτ του Δώνη, άστοχο.

8' Νέα ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, πλασέ του Βιγιαφάνιες, μόλις έξω η μπάλα.

13' Πλασέ του Σατσιά, αδύναμο.

18' Ξανά ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, γύρισμα του Δώνη στην περιοχή ο Κβιλιτάια από πολύ κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει.

20' Γκολ 2-0 για τον ΑΠΟΕΛ με Σατσιά. Ο Δώνης μπήκε από αριστερά στην περιοχή, έκανε το γύρισμα η μπάλα έφτασε στον μέσο του ΑΠΟΕΛ, ο οποίος με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

25' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με αυτογκόλ του Ναρντίνι, ύστερα από ωραία ενέργεια και γύρισμα του Γιεφτέ.

31' Σουτ του Σεπάκ, άστοχο.

34' Ο Γιεφτέ σε πολύ καλή θέση έκανε το πλασέ, δύσκολα ο Ταουντούλ.

35' Πλασέ του Μαρκίνιος, άστοχο.

36' Σκοράρει και ο Ντβάλι! Ο Γεωργιανός έπιασε την κεφαλιά ο Ταουντούλ, απόκρουσε, η μπάλα κτύπησε ξανά στον Ντβάλι και κατέξηκε στα δίκτυα.

45' Σκοράρει ο Κβιλιτάια, ωστόσο ήταν σε θέση οφσάιντ.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

47' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ σκοράρει και ο Γουίλσον που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε τον Ταουντούλ.

53' Σουτ του Μαρκίνιος, έξω.

55' Σκοράρει ο Κατσιατής για τον Οθέλλο, ακυρώνεται το γκολ ως οφσάιντ.

67' Σουτ του Σούτο μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

74' Κεφαλιά του Κβιλιτάια, δύσκολα ο Ταουντούλ.

90' Γκολ ο ΑΠΟΕΛ. 6-0 με τον Ζέφτε, ύστερα από ωραία πάσα του Κβιλιτάια.