e

Το ντέρμπι της Κατερίνης ανάμεσα στην Κατερίνη FC και τον Εθνικό έχει να διηγηθεί μια φοβερή ιστορία αφού οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές με γκολ που σημείωσαν πατέρας και γιος που αγωνίζονται στην ίδια ομάδα.

Ιστορία που σίγουρα θα μπορούσε να γραφτεί στις πιο... viral στιγμές του ερασιτεχνικού αθλητισμού, με το ντέρμπι της Κατερίνης ανάμεσα στην Κατερίνη FC και τον Εθνικό να πρωταγωνιστεί για έναν απίστευτο λόγο.

Η φοβερή ιστορία με πατέρα και γιο να σκοράρουν και να... χαρίζουν τη νίκη
Μια σπάνια και αρκετά ιδιαίτερη ποδοσφαιρική στιγμή εκτυλίχθηκε στο ντέρμπι της Κατερίνης για την δεύτερη κατηγορία του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος, ανάμεσα στην Κατερίνη FC και τον Εθνικό αφού τα δυο γκολ με τα οποία έφυγαν νικητές (1-2) οι φιλοξενούμενοι, σημειώθηκαν από πατέρα και γιο που αμφότεροι αγωνίζονται στην ομάδα.

Συγκεκριμένα, ο Τάσος Μάνης που μπήκε ως αλλαγή στο ματς, άνοιξε το σκορ για τον Εθνικό προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο πατέρας του, Σπύρος Μάνης ο οποίος αγωνίζεται και αυτός στην ομάδα αποδείχθηκε... χρυσή αλλαγή αφού όταν πέρασε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε να πετύχει το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις.

Μ' αυτόν τον τρόπο δημιουργήθηκε αν μη τι άλλο μια απίστευτη ποδοσφαιρική ιστορία μεταξύ πατέρα και γιου την οποία θα έχουν να διηγούνται για πάντα οι δυο τους και θα τους ενώνει για μια... ζωή.

Πηγή:parapolitika.gr