2

Η Ομόνοια σε ρυθμούς προπόνησης, με μία μεστή, επιβλητική εμφάνιση φιλοδώρησε με 5-1 την ουραγό Δόξα, με πέντε διαφορετικούς σκόρερ στο ντεμπούτο του Τζέντελ Ρέκνταλ στον πάγκο της ομάδας.

Για τους πράσινους που έφτασαν στους 38 βαθμούς σκόραραν οι Λοίζου, Μπέζους, Κούσουλος, Κακουλλής και Σίμιτς. Το γκολ της Δόξας που έμεινε στους 8 βαθμούς ήρθε ύστερα από αυτογκόλ του Μάθιους.

Έναρξη του αγώνα!

1' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα, πλασέ του Μπέζους, έξω.

7' ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Λοίζου και 1-0 η Ομόνοια, ο ακραίος επιθετικός της Ομόνοιας, πήρε την μπάλα έκανε την εσωτερική κίνηση και με δυνατό σουτ στην αντίθετη γωνία, άνοιξε  το σκορ.

9' Νέα καλή στιγμή για την Ομόνοια, δυνατό σουτ του Σίμιτς, δύσκολα ο Αντωνίου.

15' ΓΚΟΛ ξανά για την Ομόνοια με μακρινό σουτ του Μπέζους!

17' Και άλλο ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με κοντινή προβολή του Κούσουλου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Λοίζου.

33' Δυνατό σουτ του Κούσουλου, δύσκολα ο Αντωνίου.

33' Νέα μεγάλη απόκρουση του Αντωνίου, σε πλασέ του Αντωνίου.

38' Πέναλτι για την Ομόνοια για χέρι στην περιοχή!

40' Εύστοχος ο Κακουλλής και 4-0 η Ομόνοια!

45+1 Αυτογκόλ για την Ομόνοια με τον Μάθιους, Προσπάθησε να διώξει και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του. Τον χειροκρότησε ο κόσμος της Ομόνοιας!

45+2 Νέα μεγάλη απόκρουση του Αντωνίου σε πλασέ του Λοίζου!

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

53' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, σε τετ α τετ ο Σίμιτς δεν νίκησε τον εξαιρετικό Αντωνίου.

57' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέζους, έξω.

69' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με ωραία πλασέ του Σίμιτς, ύστερα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Μπέζους!

88' Κεφαλιά του Λοίζου, άστοχη.