dsd

Με γκολ των Καζού στο 29ο λεπτό και Κοκόριν στο 45+3, ο Άρης Λεμεσού χωρίς να «πατήσει γκάζι» επιβλήθηκε της Ομόνοιας με 2-0 στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ.

Στο ντεμπούτο του Μιχάλη Παπαστυλιανού κάτω από τα πράσινα δοκάρια, ο οποίος έδειξε καλά στοιχεία, η Ομόνοια για ακόμα μια φορά πλήρωσε τα αμυντικά κενά της, δεχόμενη την ήττα στο ντέρμπι, δίνοντας την ευκαιρία στον Άρη να την πιάσει στην 3η θέση με 35 βαθμούς. Με 10 ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσε τον αγώνα η «Ελαφρά Ταξιαρχία», μετά την αποβολή του Σανέ, με δεύτερη κίτρινη κάρτα σε μαρκάρισμα πάνω στον Σίμιτς στο 66ο λεπτό.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, το ΑΠΟΕΛ που βρίσκεται μόνο στην κορυφή βλέπει την διαφορά του από την 2η Ανόρθωση να είναι στους 5 βαθμούς και από Άρη και Ομόνοια στους 7, όσους έχει και η Πάφος, η οποία αγωνίζεται αύριο με την Δόξα στην Περιστερώνα.

Η βαθμολογία:

σδσδ

Η εξέλιξη του αγώνα:

Σέντρα στο ντέρμπι!

11' Σουτ του Γκομίς εντός περιοχής, ο Παπαστυλιανού διώχνει εξαιρετικά την μπάλα

12' Πλασέ του Γκομίς, ο Παπαστυλιανού αποκρούει με σχετική ευκολία!

13' Βολέ του Λοϊζου εντός περιοχής, ο Βανά διώχνει με δυσκολία την μπάλα!

16' Σουτ του Χαραλάμπους εκτός περιοχής, κανένας κίνδυνος για τον Άρη.

29' ΓΚΟΛ για τον Άρη 1-0! Ο Μπαμπίκα έδωσε ωραία στον Καζού, ο οποίος με δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής, νίκησε τον Παπαστυλιανού για το 1-0!

41' Μακρινό σουτ του Σίμιτς, η μπάλα περνάει ψηλά.

45+3 ΓΚΟΛ για τον Άρη 2-0! Ο Μπαμπίκα εντός περιοχής έστρωσε την μπάλα στον Κακόριν, ο οποίος με συρτό σουτ νίκησε τον Παπαστυλιανού για το 2-0!

52' Μακρινό σουτ του Μπέζους, ψηλά η μπάλα.

61' Σουτ του Χαραλάμπους, ο Βανά διώχνει με δυσκολία!

66' Κόκκινη κάρτα για τον Άρη! Ο Σανέ μαρκάρει σκληρά τον Σίμιτς, με τον διαιτητή να τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

70' Ωραία ενέργεια από τον Σίμιτς, που δοκίμασε το σουτ, με τον Βανά να αποκρούει με ευκολία.

75' Σουτ του Αλιούμ, ο Βανά αποκρούει.

Άρης(Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Καζού, Μουσούντα, Κακόριν, Γκομίς, Σανέ, Νίκολιτς, Στρούσκι, Σζόκε, Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Μπράουν, Μπένγκστον, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Δημητρίου, Μάτισικ, Μπρόρσον, Μοντνόρ.

Ομόνοια(Σωφρόνης Αυγουστή): Παπαστυλιανού, Κουλιμπαλί, Σιπριάνο, Κακουλλής, Λοϊζου, Αλιούμ, Σίμιτς, Λανγκ, Κούσουλος, Μίλετιτς, Χαραλάμπους.

Στον πάγκο: Φαμπιάνο, Κελεπέσιης, Ψάλτης, Μάθιους,Φράνσον, Λέτσιακς, Μπασιρού, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Άμο, Μπέζους, Προκοπίου

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης