δσδσ

Με ήρωα τον Ανδρέα Φράνγκο που πέτυχε 2 γκολ, η Νέα Σαλαμίνα που έκανε τα εύκολα δύσκολα, επικράτησε του Οθέλλου με 3-2 στο Αμμόχωστος επιστροφή!

Ο Μιγκελίτο με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό, ο Ουεσλάτι ισοφάρισε στο 63ο για τον Οθέλλο. Ο Φράνγκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στον 76ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα ξανά στην ομάδα του. Ο Οθέλλος αντέδρασε, ισοφαρίζοντας με τον Ντούρις, για να έρθει ο Φράνγκος 2 λεπτά αργότερα, με δεύτερο γκολ να χαρίσει στην ομάδα του το τρίποντο.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς στο «Στέλιος Κυριακίδης», το οποίο διεξήχθη μπροστά από 88 οπαδούς, Καρμιώτισσα και Εθνικός έμειναν στην ισοπαλία 1-1, με εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι των Καμπρέρα και Θεοδώρου.

Η βαθμολογία έχει ως εξής:

sdsd

Η ιστοσελίδα μας θα σας ενημερώνει συνεχώς για το σκορ και των δύο αναμετρήσεων:

🔴 17:00 Νέα Σαλαμίνα – Οθέλλος

23' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα 1-0! Εκτός περιοχής ο Μιγκελίτο δοκιμάζει το σουτ και ανοίγει το σκορ για το 1-0!

64' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο 1-1! Σέντρα στην καρδιά της άμυνας της Νέας Σαλαμίνας, με τον Ουεσλάτι να πιάνει την κεφαλιά από κοντά για το 1-1!

77' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 2-1! Από τα όρια της περιοχής, ο Φράνγκος εκτέλεσε φάουλ, νικώντας τον Παναγιώτου για το 2-0!

82' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο 2-2! Ωραία ανάπτυξη της μπάλας, η οποία έφτασε στον Ντούρις εντός περιοχής, με τον έμπειρο φορ χωρίς να δυσκολεύεται πλάσαρε για το 2-2!

84' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 3-2! Συρτή σέντρα στην περιοχή του Οθέλλου, με τον Φράνγκο από κοντά να πλασάρει για το 3-2!

Νέα Σαλαμίνα(Χριστόδουλος Χριστοδούλου): Μέλισσας, Σεργίου, Ντάτκοβιτς, Μιγκελίτο, Ντουρμισάι, Φερνάντεθ, Μπεχαράνο, Καρλίτος, Παπαγεωργίου, Λέουκο, Ντιακιτέ.

Στον πάγκο οι Κίσσας, Κατσικάς, Κονατέ, Κουζμάνοβιτς, Κονέ, Σπυριδάκης,Φράγκος, Χριστοδούλου, Τζάνγκα, Κατσιάρης, Κορομά.

Οθέλλος(Μίχαλ Σκάζνι): Παναγιώτου, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κυριάκου Κ., Ράμος, Ανάνγκ, Άνταμ Κόπας, Ντούρις, Πιχ, Ουεσλάτι.

Στον πάγκο οι Τζιακουρής, Ταουντούλ, Μαλλούρη, Χριστοδούλου, Σούτο, Σανγκαρέ, Ποπέσκου, Κατσιατή, Καστάνας, Γκαρσία, Χατζηπασχάλης, Ιωάννου.

🔴 17:00 Καρμιώτισσα – Εθνικός Άχνας

65' Πέναλτι για τον Εθνικό Άχνας! Ο Μαλόνε εντός περιοχής ανατρέπει τον Ντράσιτς, με τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση!

66' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό Άχνας 0-1! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Καμπρέρα!

79' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα!

80' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-1! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Δημήτρης Θεοδώρου!

Καρμιώτισσα(Χρίστος Χριστοδούλου):  Αντός, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Γκραντινάρου, Χριστοφόρου, Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Βιολάρης, Μελετίου, Αβραάμ, Μιχαήλ, Παντελή, Χαραλάμπους, Αγγελή, Μπεν Σαλάμ, Ματθαίου, Σουκ, Ψύχας

Εθνικός Άχνας(Μαρίνος Σατσιάς): Μπογκατίνοφ, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Περατικός, Λίπσκι, Γκόμες, Πεχλιβάνης, Μπίκερ, Στυλιανού, Καμπρέρα, Ντράσιτς

Οι επιλογές στον πάγκο: Μάρκοβιτς, Παναγή, Κ. Ηλία, Καλλένος, Νικολάου, Ιωάννου, Μ. Ηλία, Αρτυματάς,  Χριστοφή, Αγγελόπουλος, Ακσεντίγιεβιτς

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηρακλής
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος