δσδσ

Δείτε όλα όσα είπε ο τεχνικός της Ομόνοιας, Σωφρόνης Αυγουστή μετά την ήττα της ομάδας του από τον ΑΠΟΕΛ με 2-1 στο ντέρμπι αιωνίων.

«Ήταν ντέρμπι. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το πρώτο μας ημίχρονο. Με τον τρόπο που μπήκαμε στο παιχνίδι δώσαμε δικαιώματα και δίκαια το Αποέλ μπήκε μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος αλλάξεμε κάποια πρ΄γαματα, ελέγξαμε, μπορούσαμε να σκοράρουμε, κάναμε κάποιες φάσεις και μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε. Ότανμπήκε το δεύτερο γκολ το παιχνίδι τελείωσε. Είναι μακρύς ο δρόμος. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι να δείχνουμε φόβο απέναντι στον όποιοδήποτε αντίπαλο. Αυτό έγινε ξανά στο ματς με την Ανόρθωση. Όταν δώσεις δικαιώματα θα τα εκμεταλλευτεί ο Αντίπαλος. Ευχαριστώ τον κόσμο. Δεν τους δώσαμε χαρά. Εύχομαι σε όλους καλές γιορτές και καλό νέο έτος. Θα ξεκουρατούμε, να καθαρίσει το μυαλό, είμαστε μακριά, έξι βαθμούς και πρέπει να είμαστε έτοιμοι με την νέα χρονιά.Στα ντέρμπι δεν έχει σημασία που βρίσκεται η κάθε ομάδα. Τώρα σημασία έχει η αντίδραση στο επόμενο παιχνίδι. Πρέπει να συνεχίσουμε. Όταν ο αντίπαλος κάνει ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος και το αποτέλεσμα μένει στο 0-0 τα πράγματα γυρίζουν ευνοικά για σένα. Δεν αντιδράσαμε σωστά στη τελευταία φάση του ημιχρόνου. Δώσαμε δικαιώματα, δίκαια προηγήθηκε και δεν μπορούμε να πούμε κάτι άλλο. Θα προσπαθήσουμε να φέρουμε ότι καλύτερο για να μας δώσει λύσεις στη συνέχεια. Τώρα νιώθουμε πληγωμένοι από την ΄’ηττα. Δεν πρέπει όμως να βλέπουμε πίσω, πρέπει να στηρίξουμε τους παίκτες, να επιστρέψουμε στο «Ηλίας Πούλλος» και να δουλέψουμε. Θα προσπαθήσουμε έιτε εσωτερικά είτε με κάποιες κινήσεις να αναπληρώσουμε κάποιους πάικτες για να είμαστε έτοιμοι στη συνέχεια. »