φδφδφ

Με νίκη 2-1 του Οθέλλου επί του Εθνικού Άχνας άνοιξε σήμερα η αυλαία της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Με το σημερινό του τρίποντο ο Οθέλλος έφτασε τους 12 βαθμούς, ανέβηκε στην 11η θέση, ρίχονωντας την ΑΕΖ στην 12η θέση, ενώ από τον σημερινό του αντίπαλο τον Εθνικό μείωσε στο -1.

Στο αγωνιστικό μέρος ο Εθνικός έμεινε από νωρίς με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Λομοτέι, για επικίνδυνο παίξιμο. Κατάφερε όμως να βρει το γκολ, δέκα λεπτά αργότερα με τον Ντε Ιριόντο. Ο Οθέλλος αντέδρασε και ισοφάρισε στο 45+3 με τον Καστάνα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σούτο στο 85ο λεπτό ήταν ο άνθρωπος που σκόραρε με κεφαλιά, χαρίζοντας στην ομάδα του ένα χρυσό τρίποντο!

Τα στατιστικά του αγώνα:

Τα γκολ του αγώνα:

11' Κόκκινη κάρτα για τον Εθνικό! Ο Λομοτέι έπαιξε επικίνδυνα την μπάλα ψηλώνοντας το πόδι, προς τον Γιάνσεν, με τον διαιτητή μέσα του ONFIELD REVIEW να τον αποβάλει.

21' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό Άχνας 0-1! Εκτέλεση κόρνερ για τον Εθνικό, άστοχη έξοδος από τον Παναγιώτου, με τον Ντε Ιριόντο, να πιάνει την κεφαλιά για το 0-1!

45+3' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο 1-1! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Καστανάς ήταν στη σωστή θέση, και από κοντά κατάφερε να νικήσει τον Μάρκοβιτς για το 1-1!

Tέλος ημιχρόνου

85' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο 2-1! Ο Ανάγκ έβγαλε την σέντρα, με τον Σούτο να πιάνει την κεφαλιά για την ανατροπή!

Οθέλλος(Μίκαελ Σκάζνι):Παναγιώτου, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κυριάκου, Ράμος, Σανγκαρέ, Ποπέσκου, Καστάνας, Ανάνγκ, Ουεσλάτι.

Στον πάγκο: Τσιακουρής, Ταουντούλ, Χριστοδούλου, Σούτο, Κατσιατή, Ζουνζάρεν, Μαμαντού, Μαλλούρη, Βενιζέλου, Ιωάννου.

Εθνικός Άχνας(Μαρίνος Σατσιάς): Μάρκοβιτς, Ριστέφσκι, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Πεχλιβάνης, Λομοτέι, Μπίκερ, Ιωάννου Π, Καμπρέρα, Ηλία, Ντράζιτς.

Στον πάγκο: Σταϊρίνου, Σπιρόφσκι, Ηλία Κ, Γκόμες, Καλλένος, Νικολάου, Αρτυματάς, Αγγελόπουλος, Ακσεντίγιεβιτς.

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Α. Γιώργος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας