3

Η ουραγός του πρωταθλήματος Cyta, Δόξα,  πέτυχε την πρώτη της νίκη στην 15η αγωνιστική, κερδίζοντας τον περσινό πρωταθλητή Άρη, με 2-0, κρατώντας μάλιστα για πρώτη φορά ανέπαφη την εστία της.

Άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Κατωκοπιάς ο Ασάντε, ενώ το τελικό 2-0 ήρθε από αυτογκόλ του Γκομίς. Με αυτό το τρίποντο η Δόξα έφτασε τους 4 βαθμούς.

Οδυνηρό το αποτέλεσμα για τον Άρη που πλέον βρίσκεται στο -6 από το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ.

Έναρξη του αγώνα!

5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, πλασέ του Μαγιαμπέλα, στην γραμμή έδιωξε ο Πούριτς.

11' Σουτ του Τρούγιτς από πολύ καλή θέση άλλα πλάγια, έξω η μπάλα.

16'  Σουτ του Καζού, αρκετά άστοχο.

26' Ωραία ανάπτυξη από τον Άρη, σουτ του Μαγιαμπέλα, σε κόρνερ δύσκολα ο Σισκόφσκι.

29' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, ο Γκομίς σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα έξω. Είχε προηγηθεί ημιτελής προσπάθεια για την Δόξα με τον Ασάντε.

31' Σέντρα από τον Μαγιαμπέλα, κεφαλιά από τον Μοντνόρ, άστοχη.

34' ΓΚΟΛ για την Δόξα με τον Ασάντε! Τεράστιο λάθος από τον Βανά Άλβες, βγήκε αρκετά εκτός εστίας ο Ασάντε τον ντρίπλαρε και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

45 +1' Σουτ του Μπράουν, πάνω στον Σισκόφσκι.

45+2 Και δεύτερο ΓΚΟΛ για την Δόξα! Λάθος έξοδος από τον Βανά Άλβες, ο Γκομίς με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

45+4 Σουτ του Μοντνόρ, πάνω στον Σισκόφσκι.

Έναρξη Β' ημίχρονο.

47' Δοκάρι για την Δόξα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ναμπί!

51' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, διπλή

53' Σουτ του Καζού από πλάγια θέση, άστοχο.

78' Κεφαλιά του Σάβο, άστοχη.

90+3' Κεφαλιά του Μοντνόρ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σπόλιαριτς, άουτ η μπάλα.

90+4' Κοντινό πλασέ του Σάβο, απέκρουσε ο Σισκόφσκι.