2

Η Νέα Σαλαμίνα ήταν απόλυτα αποτελεσματική, καθώς σε τρεις τελικές σε όλο το παιχνίδι, στις δύο σκόραρε με τους Ντουρμισάι και Ντάρσινγκ και πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο επί του Απόλλωνα με 0-2, αποτελέσματα που την ανέβασε στην 7η θέση και τους 22 βαθμούς, όσους έχει και ο Απόλλων.

Οδυνηρή ήττα για τον Απόλλωνα, που βρήκε αρκετές ευκαιρίες όμως δεν σκοράρε! Στο ημίχρονο αποδοκιμάστηκαν οι ποδοσφαιριστές και η διοίκηση.

Έναρξη στον αγώνα!

2' Μακρινό σουτ του Χάμπου η μπάλα έξω.

13' Εξαιρετική απόκρουση από τον Κίσσα, σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοστάκε!

15' Προβολή του Μάρκες, έξω.

18' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα στην πρώτη της τελική στον αγώνα! Ο Νάρσινγκ έκλεψε, γύρισε στον Ντουρμισάι, ο οποίος από κοντά με δυνατό σουτ, άνοιξε το σκορ.

28' Σουτ του Μάρκες, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κίσσας.

32' ΓΚΟΛ ο Νάρσινγκ στην δεύτερη τελική της Νέας Σαλαμίνας! Βγήκε στην πλάτη της άμυνας, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτ, διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Έναρξη Β' ημιχρόνου,

50' Σουτ του Σαγκάλ, άστοχο.

53' Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, κεφαλιά του Μάρκες, έξω.

54' Σουτ του Αμπτουραχίμι, δύσκολα ο Κίσσας.

55' Νέα φάση για τον Απόλλωνα, ούτε τώρα!

72' Ξανά σου ο Σαγκάλ, έξω η μπάλα.

85' Σουτ του Κουσμάνοβιτς, σε κόρνερ ο Λέουβενμπεργκμ.