dsds

Παρά το γεγονός η Ανόρθωση αγωνίστηκε για σχεδόν 70 λεπτά με παίκτη λιγότερο και βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στον Οθέλλο, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, στο δεύτερο μέρος και με την βοήθεια του κόσμου της, κατάφερε να κερδίσει με 2-1 την ομάδα της Αθηαίνου στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Ο αγώνας ξεκίνησε εφιαλτικά για την Κυρία, η οποία είδε τον Αρμπολέδα να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 30ο λεπτό, έπειτα από φάουλ που έκανε εκτός περιοχής, στο επιθετικό του Οθέλλου που έφευγε τετ-τετ.
Η ομάδα της Αθηαίνου πήρε το φάουλ εκτός περιοχής, με τον Ουεσλάτι να σκοράρει με μια αριστουργηματική εκτέλεση, για το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Νταβίντ Γκαγιέγκο ανέβασε την απόδοση της, με την βοήθεια του κόσμου που δεν σταμάτησε λεπτό να τραγουδά. Ο Τσίκο στο 58ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, μετά από λάθος στην αντίπαλη άμυνα, με τον Αφρικανό να μοιράζει και ασίστ στην συνέχεια στον Καστέλ, που με πλασέ κλείδωσε την σπουδαία ανατροπή.

Με την σημερινή της νίκη, η Ανόρθωση έφτασε τους 31 βαθμούς και βρίσκεται στο -1 από την πρώτη Ομόνοια που κέρδισε την Καρμίωτισσα, αλλά και στο -1 από τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος αγωνίζεται εκτός έδρας αύριο με την Πάφο.
Αναλυτικά η βαθμολογία:

Η βαθμολογία:

δσδσδ

Η εξέλιξη του αγώνα:

29' Kόκκινη κάρτα στον Αρμπολέδα, ο οποίος μετά από κάθετη ανέτρεψε τον επιθετικό του Οθέλλου!

35' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο 0-1! Εκτός περιοχής ο Ουεσλάτι εκτέλεσε το φάουλ και νίκησε τον Νεόφυτο Μιχαήλ για το 0-1 της ομάδας της Αθηαίνου!

42' Ωραία ανάπτυξη από τους παίκτες του Οθέλλου, με τον Ποπέσκου εκτός περιοχής να δοκιμάζει το ψηλοκρεμαστό σουτ, το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι της Ανόρθωσης!

55' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση 1-1! Λάθος του Ταουντούλ, σέντρα του Φερέϊρα, με τον Τσίκο να κάνει ωραία κίνηση και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1!

61' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση 2-1! Γύρισμα του Τσίκο, με τον Καστέλ εντός περιοχής να δοκιμάζει το σουτ, δίνοντας το προβάδισμα στην κυρία!

Ανόρθωση(Νταβίντ Γκαγιέγκο):Αρμπολέδα, Αντωνίου, Κορέια, Μαρμούκ, Κάργας, Τιουνέ, Τεχέρα, Φερέιρα, Γουαρίς, Καστέλ, Γκασαμά.

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κεραυνός, Παρούτης, Χαραλάμπους, Ρόσα, Τζούλιου, Μουσοντά, Γκονσάλβες, Χρυσοστόμου.

Οθέλλος(Μίχαλ Σκάζνι):Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Κυριάκου Κ., Ράμος, Χριστοδούλου, Σανγκαρέ, Ποπέσκου, Καστάνας, Γκαρσία, Ουεσλάτι.

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Σούτο, Μπραμπίγια, Κατσιατή, Ζουνζάρεν, Μαμαντού, Μιτσής, Μαλλούρη, Βενιζέλου, Ιωάννου.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας