3

Ο Απόλλων με τον Άγγελο Τσολάκη στον πάγκο του ως υπηρεσιακό προπονητή, επέστρεψε στις νίκες ύστερα από 5 αγώνες, στις οποίες μετρούσε 4 ήττες και μία ισοπαλία, κερδίζοντας με 0-3 τον Οθέλλο.

Για την ομάδα της Λεμεσού, που ανέβηκε στην 6η θέση με 22 βαθμούς σκόραρε δύο γκολ ο Βαλμπουενά και το πρώτο του με την κυανόλευκη φανέλα ο Αμπντουραχίμι.

3η διαδοχική ήττα για τον Οθέλλο, ο οποίος παρέμεινε στην 12η θέση με 9 βαθμούς.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη αγώνα!

1' Κεφαλιά του Κρμέντσικ,πάνω στον  Ταουντούλ.

8' Σουτ του Χάμπου, άστοχο.

10' Κεφαλιά του Σανγκαρέ, μπλόκαρε ο Λέουβενμπεργκ.

19' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, έξω η μπάλα.

29΄΄Προβολή του Ναρτίνι σε γύρισμα του Γιάνσεν, στέλνει τη μπάλα έξω από την μικρή περιοχή.

32' Σουτ του Φιλιώτη, εξαιρετική απόκρουση από τον Ταουντούλ.

35' Κεφαλιά του Κρμέντσικ, άστοχη.

36' Σέντρα - σουτ του Βαλμπουενά, δύσκολα σε κόρνερ ο Ταουντούλ.

37' Κεφαλιά του Εκμπολό, έξω.

38' Ανοίγει το σκορ ο Απόλλων με τον κορυφαίο του παίκτη, τον Ματιέ Βαλπουενά! Σέντρα από τον Πέρετς, ο Γάλλος κατέβασε στην περιοχή, κράτησε και μπροστά από αρκετούς αντίπαλους, έκανε το σουτ και νίκησε τον Ταουντούλ, για το 0-1.

43' Τρομερή απόκρουση από τον Λέουβενμπεργκ, σε πλασέ του Ανάνγκ.

44' Νέα μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα, σου του Βαλμπουενά, δύσκολα ο Ταουντούλ.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

48' Πέναλτι για τον Απόλλωνα! Για μία κίνηση του Ποπέσκου με το χέρι στον Ποντικό.

50' Εύστοχος ο Βαλμπουενά, και 0-2 ο Απόλλων!

51' Στην κίνηση σουτ του Βαλμπουενά, έξω.

53' Σουτ του Κρμέντσικ, πάνω στον Ταουντούλ.

61' Δυνατό σουτ του Φιλιώτη, άστοχο.

69' Σουτ του Ουεσλάτι, έξω.

70' Μεγάλη φάση για τον Οθέλλο με τον Κυριάκου που από καλή θέση στην περιοχή δεν βρήκε την μπάλα.

76' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με τον Αμπντουραχίμι, ύστερα από τεράστιο λάθος του Ταουντούλ.

80' Σουτ του Σούτο, δύσκολα ο Λέουβενμπεργκ.