ΔΣΔΔ

Δείτε όλα όσα είπαν Χουάν Κάρλος Καρσέδο και Χριστόδουλος Χριστοδούλου μετά το τέλος του αγώνα Νέα Σαλαμίνα-Πάφος 0-2!

Χουάν Κάρλος Καρσέδο(Πάφος FC): «Ξέραμε ότι η Νέα Σαλαμίνα ήταν αήττητη εδώ, θέλαμε να επιχειρήσουμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.Πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση, προσπαθήσαμε να πιέσουμε από το πρώτο λεπτό και να δημιουργήσουμε ευκαιρίες.Είχαμε αρκετές ευκαιρίες για γκολ και στο πρώτο μέρος. Είπαμε στην ανάπαυλα να συνεχίσουμε τη δουλειά, να πιέσουμε παραπάνω και τα τέρματα ήρθαν.Το 2-0 μας βοήθησε να τελειώσουμε το παιχνίδι, καθώς στο 1-0 είχε και η Νέα Σαλαμίνα ευκαιρίες να σκοράρει.Δημιουργήσαμε πολλές φάσεις και ήμασταν πολύ συμπαγείς αμυντικά, θυμάμαι μόνο 1-2 φάσεις του αντιπάλου και αυτές προς το τέλος, αυτό είναι το πιο σημαντικό.Θέλαμε αυτή τη νίκη, προκειμένου να την αφιερώσουμε στον Νταβό που είναι μέρος αυτής της ομάδας.Είναι σημαντικό το νικηφόρο σερί, εξ ίσου σημαντικό είναι μες το παιχνίδι, όταν δεν αξιοποιείς τις ευκαιρίες, να συνεχίζεις να πιέζεις. Προσπαθούμε να βρούμε ισορροπία στο παιχνίδι μας, να μην επιτρέπουμε πολλά στον αντίπαλο και επιθετικά έχουμε παίκτες ικανούς να σκοράρουν».

Χριστόδουλος Χριστοδούλου(Νέα Σαλαμίνα): «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Κάποια ατομικά λάθη στο β’ ημίχρονο μας στοίχισαν. Παίζαμε με μια πολύ καλή ομάδα, το παλέψαμε. Συνεχίζουμε. Οι απουσίες είναι μέρος του παιχνιδιού, δεν θέλω να μιλώ για τις απουσίες. Έχω εμπιστοσύνη στα παιδιά, θα παλεύουμε όλα τα παιχνίδια».