Γ

Η Ρεάλ επιβλήθηκε 4-2 της Νάπολι στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου" και πανηγύρισε την πέμπτη νίκη της στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του Champions League, υποχρεώνοντας τους παρτενοπέι να αγωνιούν για την πρόκριση μέχρι το φινάλε.

Δείτε εδώ τα στιγμιότυπα!

Η Νάπολι καιγόταν για ένα θετικό αποτέλεσμα ώστε να κλειδώσει την πρόκριση στους "16" του Champions League και στην Ρεάλ αρκούσε μόλις ένας βαθμός για να εξασφαλίσει την πρωτιά, όμως η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι είναι εντυπωσιακή τη φετινή σεζόν σε Ισπανία και Ευρώπη και δεν... χαρίστηκε στους παρτενοπέι.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό από γκολ του Χιοβάνι Σιμεόνε έφερε τούμπα το ματς μέχρι το 22' με τους Ροντρίγκο και Μπέλιγχαμ ενώ και στο δεύτερο μέρος βρήκε τον τρόπο να ξεπεράσει το εμπόδιο που της έβαλε η αντίπαλός της με το γκολ της ισοφάρισης του Ανγκισά στο 47.

Για αυτό φρόντισε ο νεαρός Νίκο Πας με σουτ εκτός περιοχής στο 84ο λεπτό (έφερε ευθύνη ο Μέρετ), με τον Χοσέλου να ρίχνει τίτλους τέλους στην αναμέτρηση γράφοντας το τελικό 4-2 στο 90+4', σε ένα ματς που ο Τζουντ Μπέλιγχαμ κρατούσε ξανά τη μπαγκέτα για τους Μαδριλένους έχοντας γκολ και ασίστ.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στην Ουνιόν και με παίκτη λιγότερο, η Μπράγκα έφτασε στην ισοφάριση και το 1-1 της επιτρέπει να ελπίζει ακόμη σε πρόκριση στους "16" του Champions League ενόψει του ταξιδιού της στο "Ντιέγκο Μαραντόνα".

Πηγή: sports24.gr