ρτρτ

Τον πρώτο της βαθμό έπειτα από 12 αγωνιστικές πήρε απόψε η Δόξα, η οποία στο «ντέρμπι ουραγών» αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Καρμιώτισσα στην Περιστερώνα.

Ο Φούρ άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, ο Βελκόφσκι ισοφάρισε στο 18ο λεπτό, με τον Τρούγιτς στο 22ο να γυρίζει προσωρινά το παιχνίδι. Τελικά ο Βαγγέλης Κυριάκου ήταν ο μοιραίος για την ομάδα του Γιώργου Πετράκη, ο οποίος στο 38ο λεπτό, με το γόνατο έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του, για το τελικό 2-2.

Μετά την σημερινή ισοπαλία, η Δόξα παραμένει στην τελευταία θέση με 1 βαθμού, με την Καρμιώτισσα, να είναι πρότελευταια με 6.

Αναλυτικά η βαθμολογία:

δσ

3' Σουτ του Νεοφύτου στην κίνηση, η μπάλα κόντραρε σε σώματα, με τον Ρόσι από κοντά να μην μπορεί να πιάσει το ριμπάουντ!

5' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα! Ο Αντωνίου έκανε έξοδο, ανέτρεψε τον Κοβάσεβιτς, με τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση!

7' Το χάνει το πέναλτι! Ο Αντωνίου νίκησε τον Φουρ από τα 11 βήματα!

ΔΦΔΦ

8' Έδωσε επανεκτέλεση ο διαιτητής, καθώς ο Αντωνίου δεν πατούσε και με τα δύο πόδια στην γραμμή!

8' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 0-1! Εύστοχος από τα 11 βήματα αυτή την φορά ο Φούρ!

ξξ

19' ΓΚΟΛ για την Δόξα 1-1! Εκτέλεση πλαγίου από τον Αντωνιάδη, ο Σαντίκ έπιασε την γυριστή κεφαλιά, με την μπάλα να στρώνεται στον Βελκόφσκι, ο οποίος από κοντά πλάσαρε για το 1-1!

ΔΣΔΣ

22' ΓΚΟΛ για την Δόξα 2-1! Ο Βελκόφσκι επέμεινε, μοίρασε την μπάλα στον Τρούγιτς, ο οποίος με πλασέ εντός περιοχής νίκησε τον Ανέστη για το 2-1!

33' Μακρινό σουτ του Αλσέους, εκτός η μπάλα.

37' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 2-2! Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Βαγγέλης Κυριάκου ψήλωσε το πόδι του, με την μπάλα να κοντράρει στο γόνατο του και να καταλήγει στο πλεκτό!

47' Σουτ του Βελκόφσκι, από πλάγια θέση, η μπάλα λίγο εκτός.

50' Μπαλιά στον Κοβάσεβιτς, ο οποίας από πλάγια, δοκίμασε αμέσως το πόδι του, στέλνοντας την μπάλα εκτός.

72' Κεφαλιά του Κοβάσεβιτς από κοντά, η μπάλα πολύ ψηλά.

Δόξα(Γιώργος Πετράκης):Αντωνίου, Τρούγιτς, Σαντίκ, Βελκόφσκι, Αλσέους, Αντωνιάδης, Αντουί, Β. Κυριάκου, Χ. Κυριάκου, Πούριτς, Ασάντε.

Στον πάγκο: Π. Κυριάκου, Σιέλης, Φοφανά, Τραϊτσέφσκι, Γκλεόφιλο, Σκόγκλουντ, Γιαμπερέ, Σετσέροβιτς, Μούσα, Στυλιανού, Τζέτζε.

Καρμιώτισσα(Χρίστος Χαραλάμπους): Ανέστης, Μαλόνε, Νεοφύτου, Φουρ, Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου, Νιούπορτ, Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Ματθαίου.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Αβραάμ, Λουκίλι, Μιχαήλ, Παντελή, Θεοδώρου, Αγγελή, Ταβελούδης, Σταύρου, Σουκ.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας