σσδ

Ανώμαλη ήταν η προσγείωση για τον Άρη στο πρωτάθλημα, καθώς μετά από 4 σερί νίκες, γνώρισε την συντριβή με 4-1 από την Καρμιώτισσα στην Πάφο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Ανδρέας Κατσιαντώνης, ο οποίος μοίρασε την ασίστ στον Ρόσι που άνοιξε το σκορ, ενώ πέτυχε το νικητήριο τέρμα. Από ένα γκολ πέτυχαν Τσουκαλά και Φουρ.

Για τον πρωταθλητή Άρη σκόραρε ο Μπέγκστον, ενώ με 10 ολοκλήρωσε τον αγώνα, μετά από αποβολή του Γιαγκό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.  Η σημερινή ήττα του Άρη τον αφήνει μαζί με την Πάφο στην 3η θέση και πλέον βρίσκονται στον -3 από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ!

Αναλυτικά η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί:

σσσ

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η ΑΕΚ χωρίς να εντυπωσιάσει, έχοντας όμως την ουσία, πήρε σπουδαία νίκη επί του Απόλλωνα με 1-0, με χρυσό σκόρερ τον Φραν Σολ, ο οποίος έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα.

Πολύ καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης ο Απόλλωνας με πολλές και κλασσικές ευκαιρίες, τις οποίες δεν αξιοποίησε και γνώρισε την 3η σερί του ήττα στο πρωτάθλημα!

Σε εξέλιξη ο αγώνας του Άρη...

Η ιστοσελίδα μας θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων σε Πάφο και Λεμεσό:

🔴 19:00 Καρμιώτισσα – Άρης

Η εξέλιξη του αγώνα:

15' Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά.

***Πήγε στο γήπεδο με ασύρματο ο Αλεξέι Σπιλέφσκι!

23' Η Καρμιώτισσα σκοράρει με τον Ντούμπια, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η φάση εξετάστηκε και από το VAR.

44' Εκτέλεση κόρνερ, ο Ρόσι την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει εκτός.

45+2' Σουτ του Μοντνορ, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

64' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-0! Σέντρα του Κατσιαντώνη, ο Ρόσι έπιασε την κεφαλιά στην κίνηση και νίκησε τον Βανά για το 1-0!

68' Κόκκινη για τον Άρη! Ο Γιαγκό αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

69' ΓΚΟΛ για τον Άρη 1-1! Με ωραία μπαλιά ο Μαγιαμπέλα βρήκε εξαιρετικά τον Μπέγκστον, ο οποίος τσίμπησε την μπάλα και ισοφάρισε σε 1-1!

74' Σουτ του Μαγιαμπέλα στην κίνηση, εκτός η μπάλα.

79' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 2-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Θεοδώρου, η μπάλα έφτασε στον Κατσιαντώνη, ο οποίος από πολύ κοντά νίκησε τον Βανά για το 2-1!

89' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 3-1! Εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Τσουκαλά που με σουτ έκανε το 3-1!

90+2' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 4-1! Σουτ του Φουρ εντός περιοχής, 4-1 για την Καρμιώτισσα!

Καρμιώτισσα(Χρίστος Χαραλάμπους):Ανέστη, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Φούρ, Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου, Αγγελή, Κοβάσεβιτς, Ματαθαίου.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Αβραάμ, Μιχαήλ, Θεοδώρου, Γκριμπακίν, Ταβελούδης, Κατσαντώνης, Σταύρου.

Άρης(Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Καζού, Μπένγκτσον, Στεπίνσκι, Γκομίς, Γιαγκό, Νίκολιτς, Στρούσκι, Μπρόρσον, Μοντνόρ, Ουρόσεβιτς.

Στον πάγκο: Σωφονίου, Ζάντρο, Γιαντάλ, Κακόριν, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Μαγιαμπέλα, Σάβο, Σζόκε, Μπαμπίκα, Σουμάνσκι.

🔴 19:00 Απόλλων – ΑΕΚ

2' Κάθετη στον Φαράζ, ο οποίος έφυγε τετ-τετ, πλάσαρε τον Λέουβενμπεργκ, ο οποίος έκανε σπουδαία απόκρουση!

8' Δυνατό συρτό σουτ από τον Βάργκα, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Πίριτς.

17' Σέντρα Κοστάκε, ο Τέκιε σε κενή εστία, προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά, αλλά δεν την βρήκε καλά και έφυγε άουτ!

34' Ωραία μπαλιά του Βαλμπουενά στον Κοστάκε, ο οποίος γύρισε ωραία το σώμα του, δοκίμασε το σουτ, με τον Πίριτς να αποκρούει με ευκολία.

36' Σουτ του Κοστάκε, απελπιστικά εκτός η μπάλα.

40' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ 0-1! Σέντρα του Λεδες, ο Φράν Σολ πετάχτηκε ψηλά, έπιασε την κεφαλιά, νικώντας στον αέρα τον Άδωνη για το 0-1!

42' Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Μάρκες δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο εκτός!

45+1' Σουτ του Βάργκα, μαζεύει ο Πίριτς.

48' Αδύναμο συρτό σουτ του Μάρκες, κανένας κίνδυνος για τον Πίριτς.

49' Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Κόλ εντός περιοχής δοκίμασε το πλασέ, με τον Πίριτς να διώχνει εξαιρετικά.

53' Ο Μάρκες έδωσε ωραία την μπάλα στον Κοστάκε, ο οποίος τσίμπησε την μπάλα που πέρασε ξυστά από το κάθετο δοκάρι του Πίριτς.

68' Σέντρα του Ντίμερς, ο Σολ έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα ψηλά.

Απόλλων(Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Λέουβενμπεργκ, Εκπολό, Άδωνη, Τέκιε, Γιούρσεβιτς, Νταρίκβα, Βαλμπουενά, Κοτσάκε, Μάρκες, Κολ, Βάργκα

Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημητρίου, Πέρετζ, Αμπντουραχίμι, Κρμέντσικ, Μαλεκκίδης, Χουσαΐν, Ποντικός, Σπόλιαριτς, Παναγιώτου.

ΑΕΚ(Παναγιώτης Γιάννου):Πίριτς, Ντιουνκού, Τόμοβιτς, Λέδες, Σολ, Φαράζ, Γκαρθία, Πονς, Ρομπέρζ, Γκιούρτσο, Ντίμερς.

Στον πάγκο: Ερέριν, Τούμπας, Γκαλιόλο, Τόνγκια, Τρισκόφσκι, Λόπες, Μιλίσεβιτς, Μπρούνο Γκάμα, Καπτούμ, Σάντος, Σάντσες, Μάμας.

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης