2

Επανήλθε η Νέα Σαλαμίνα στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα υποχρεώνοντας τη Δόξα στην 11η συνεχόμενη ήττα της σε ισάριθμους αγώνες. Σημαντική στιγμή στον αγώνα η κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Δόξας Νταμιάν Σικσόβσκι στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. Ντιακιτέ και Ντορεγκαράι με πέναλτι οι σκόρερ των νικητών. Με αυτή την νίκη η Νέα Σαλαμίνα, έπιασε τον Απόλλωνα στην 6η θέση με 18 βαθμούς.

Έναρξη στον αγώνα!

5' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα! Ο Κλεόφιλο το πλασέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Μελλίσας!

9' Νέα καλή ευκαιρία για την Δόξα, σουτ του Ασάντε σε κόρνερ ο Μελίσσας.

12' Κεφαλιά του Κονέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.

21' Καλή στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα, γύρισμα του Ντορεγκαράι, πλασέ του Κονέ, έξω.

32' Κεφαλιά του Παπαγεωργίου, έξω.

43' Σουτ του Μπεχαράνο στην κίνηση, άστοχο.

47' Κόκκινη στον Σικσόφσκι. Πήγε να ντριπλάρει τον Ντουρμισάι έχασε την μπάλα και κράτησε τον αντίπαλο. Για στέρηση προφανούς ευκαιρίας η αποβολή. Μέσα ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Αντωνίου κι έξω ο Ασάντε.

68' 1-0 η Νέα Σαλαμίνα με τον Ντιακιτέ. Με κεφαλιά από κοντά ύστερα από την ασίστ του Κονέ.

75' Πέναλτι υπέρ της Νέας Σαλαμίνας. Το έκανε ο Μούσα στον Λέουκο.

78' 2-0 ο Ντερεγκαράι. Εύστοχος στο πέναλτι.