2

Η Ανόρθωση πήρε πολύ σημαντικό τρίποντο κερδίζοντας την Ομόνοια με 2-0, με τα γκολ των Καστέλ και Κορέια που πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.

Η κυρία με αυτό το τρίποντο προσπέρασε στην βαθμολογία τους πράσινους, καθώς έφτασε τους 21 βαθμούς, έναν περισσότερο από την Ομόνοια.

Καλύτερη η Ομόνοια στο πρώτο ημίχρονο με αποκορύφωμα την διπλή ευκαιρία στο 10' λεπτό, ανέβασε ρυθμό και ήταν πολύ καλύτερη στο δεύτερο η Ανόρθωση, η οποία βρήκε πρώτα το γκολ με τον Καστέλ και στο 90' με τον Κορέιρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η κυρία κράτησε για 3ο παιχνίδι φέτος ανέπαφη εστία, ενώ το τρυφίλλι δέχθηκε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Έναρξη αγώνα!

3' Κεφαλιά του Κακουλλή ύστερα από μπαλιά του Σιπριανό, έξω.

11' Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια! Πρώτα σε τετ α τετ ο Σεμέδο και με τον Αρμπολέδα στο έδαφος ο Κακουλλής πλάσαρε, ωστόσο ο Φερέρ έκοψε προ της γραμμής.

13' Στην περιοχή ο Φερέιρα, το σουτ του οποίου, ήταν αρκετά άστοχο.

27' Γύρισμα του Σιπριάνο, ο Λοίζου προσπάθησε να κάνει την προβολή, η μπάλα έξω.

29' Παράλληλη μπαλιά του Ανσαριφάρντ, με διπλή προσπάθεια μαζεύει ο Αρμπολέδα.

36' Γύρισμα, διώχνει η άμυνα της Ομόνοιας.

38' Σουτ του Κασαμά, έξω.

45' Μπαλιά του Λοίζου, έδιωξε δύσκολα ο Αρμπολέδα.

45+2 Σουτ του Τεχέρα εκτός περιοχής άστοχο, η πρώτη καλή στιγμή της Ανόρθωσης!

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

46' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με τον Τσίκο, ο οποίος πέρασε και τον Ουζόχο και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα! Ακυρώνεται το γκολ καθώς ο επιθετικός της Ανόρθωσης, έκανε χέρι.

56' Σουτ του Τσίκο μαζεύει ο Ουζόχο.

65' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με τον Καστέλ! Ωραία συνεργασία από τους παίκτες της Ανόρθωσης, ο Γουαρίς έδωσε στον Καστέλ, ο οποίος κατέβασε και με σουτ άνοιξε το σκορ!

72' Σουτ του Γουακέ, από πολύ καλή θέση, έξω.

90" ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Κορέια με απευθείας εκτέλεση φάουλ! Δεύτερος ποδοσφαιριστής της Ανόρθωσης που περνά στο γήπεδο, ως αλλαγή και σκοράρει!

90+4 Σουτ του Κακουλλή, αρκετά άστοχο.

90+7 Σουτ του Αλιούμ όταν η μπάλα ήταν στον αέρα, σε κόρνερ δύσκολα ο Αρμπολέδα.