δσδ

Με δυο γκολ του Γιαννίκ Γκομίς, ο Άρης κατάφερε να κερδίσει με 2-1 την Νέα Σαλαμίνα μέσα στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας και αύξησε την διαφορά του από του ΑΠΟΕΛ που αγωνίζεται αύριο με την ΑΕΚ στους 3 βαθμούς.

Πολύ καλός σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Άρης, ο οποίος βρέθηκε πίσω στο σκορ, με γκολ του Ντορεγκαράι στο 55ο λεπτό. Η «Ελαφρά ταξιαρχία», αν και έχανε τα άχαστα, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γκομίς αρχικά στο 68ο λεπτό, με τον επιθετικό του Άρη να ανατρέπει το αρχικό σκορ και με γκολ στο  90+1, χάρισε την νίκη στην ομάδα της Λεμεσού.

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

20' Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά του αγώνα!

24' Μακρινό σουτ από τον Μπέγκστον, η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά.

27' Ο Μπέγκστον μοίρασε την μπάλα στον Μαγιαμπέλα, εντός περιοχής που αμέσως δοκίμασε το σουτ, χωρίς να βρίσκει στόχο.

35' Μακρινό σουτ του Ουρόσεβιτς, πολύ ψηλά η μπάλα.

40' Συρτό σουτ του Γκομίς, εκτός η μπάλα.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

52' Σουτ του Μοντνόρ, η μπάλα κάπου χτυπάει και καταλήγει κόρνερ.

54' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλμαίνα 0-1! Σέντρα του Νάρσινγκ, ο Ντορεγκαράι έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει την γραμμή και τον διαιτητή να μετράει το γκολ!

57' Ο Μελίσσα λέει δυο φορές «όχι» σε σουτ των Σουμάνσκι και Γκομίς!

61' Σουτ του Μοντνόρ, η μπάλα ψηλά.

68' ΓΚΟΛ για τον Άρη 1-1! Μπαλιά του Στεπίσνκι, ο Γκομίς την προβολή και 1-1 για την ομάδα της Λεμεσού!

70' Μεγάλη ευκαιρία! Από κοντά ο Γκομίς χάνει το γκολ σε κενή εστία!

74' Γυριστή κεφαλιά του Ζόκε, η μπάλα περνάει ξυστά από το δοκάρι του Μελίσσα!

90' ΓΚΟΛ για τον Άρη 2-1! Σέντρα στην περιοχή του Άρη, ο Γιανίκ Γκομίς με φοβερή κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στον Άρη!