4

Το γκολ του Καζού στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Άρη να κερδίσει με 0-1 τον Οθέλλο και να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με το ΑΠΟΕΛ, στους 20 βαθμούς.

Χωρίς να εντυπωσιάσει η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι, πήρε 3η διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα και κράτησε ανέπαφη την εστία της στα δύο τελευταία παιχνίδια.

Στην 12η θέση και στους 3 βαθμούς παρέμεινε ο Οθέλλος, στο ντεμπούτο του Μίχαλ Σκάζνι, στον πάγκο της ομάδας.

Έναρξη αγώνα!

11' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, σουτ του Μοντνόρ, ο Ταουντούλ έκανε εξαιρετική απόκρουση.

15' Φάση διαρκείας μπροστά από την εστία του Άρη, τα σουτ των ποδοσφαιριστών του Οθέλλου, σε σώματα.

17' Καλή στιγμή για τον Άρη! Κεφαλιά του Στεπίνσκι, από πολύ καλή θέση, έξω.

18' Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Μπαγιαμπέλα σε κόρνερ ο Ταουντούλ. Είχε προηγηθεί ωραία ενέργεια από τον Μπαμπίκα.

24' Σε on field review ο Θεουλή, για πάτημα του Μαμαντού στον Καζού. Ο δαιτητής δεν αλλάζει απόφαση, δεν υπάρχει πέναλτι.

32' Ανοίγει το σκορ ο Άρης με δυνατός σουτ του Καζού, εντός περιοχής, ύστερα από ωραία ενέργεια του Στεπίνσκι.

34' Πολύ καλή στιγμή για τον Οθέλλο, ο Σούτο από πολύ καλή θέση δεν κατάφερε να σκοράρει.

41' Ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Ποπέσκου να πιάνει το σουτ, η μπάλα σε σώματα και κόρνερ.

Έναρξη Β΄ ημιχρόνου.

46΄Σουτ του Στρούσκι, άστοχο.

47' Συρτό σουτ του Στεπίνσκι, η μπάλα έφυγε άουτ.

53' Κεφαλιά του Μοντνόρ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έξω.

54' Μακρινό σουτ του Ανάνγκ, η μπάλα φεύγει άουτ.

66' Σουτ του Μαγιαμπέλα, άστοχο.

74' Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Σάβο να αστοχεί σε τετ α τετ.

85' Σουτ του Σπόλιαριτς, σε κόρνερ ο Ταουντούλ.