2

Με δύο γκολ του Μάριου Ηλία που έφτασε τα 7 στο πρωτάθλημα, ο Εθνικός κέρδισε με 2-0 την Δόξα και πήρε πολύ σημαντικό τρίποντο στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα της Άχνας ανέβηκε στην 9η θέση με 11 βαθμούς, σε αντίθεση με την Δόξα που δέχθηκε την 9η της ήττα σε ισάριθμους αγώνες και παραμένει χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Έναρξη αγώνα!

2΄Πρώτη μεγάλη στιγμή στον αγώνα! Σουτ του  Μπράντονιτς, μόλις έξω.

4' Νέα φάση για τον Εθνικό! Κεφαλιά του Καμπρέρα, πάνω στον Σισκόφκσι.

9' Σουτ του Νικολάου, σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.

10΄Πάει σε on field review ο διαιτητής για χέρι του Γιαμπερέ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ! Πέναλτι για τον Εθνικό!

14' Εύστοχος ο Μάριος Ηλία! Πέτυχε το 6ο του γκολ στο πρωτάθλημα.

15' Χάνει μεγάλη ευκαιρία ο Σαντίκ σε τετ α τετ, έστειλε την μπάλα έξω.

21' Σουτ του Ντράζιτς, έξω.

29' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίπσκι, πάνω στον Σισκόφσκι.

38' Σουτ του Ντράζιτς, σε ετοιμότητα ο Σισκόφσκι.

45+4 Κεφαλιά του Σαντίκ, έξω.

Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

59' Ο Καμπρέρα το σουτ εντός περιοχής,  ο Σισκόφσκι έδιωξε σε κόρνερ.

68' Άστοχο σουτ του Καμπρέρα.

88' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό με προβολή του Μάριου Ηλία ύστερα από ασιστ του Κωνσταντίνου Ηλία!

90+6 Ο Πεχλιβάνης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, ωστόσο δεν σκόραρε.

90+6 Χάνει καλή στιγμή ο Τρούγιτς να μειώσει για την Δόξα.

Εθνικός: Παναγή, Ιριόντο, Περατικός, Λιπσκι, Μπράντονιτς, Λομοτέι, Νικολάου, Ιωάννου, Καμπρέρα, Ηλία, Ντράζιτς.

2

Στον πάγκο: Μάρκοβιτς, Ριστέβσκι, Σπιροβσκι, Ηλία Κ., Γκόμες, Πεχλιβάνης, Μπίζκερ, Ενέμ, Καλλένος, Χριστοφή, Αγγελόπουλος, Αξεντίγεβιτς.

Δόξα: Σισκόφκσι, Φοφανά, Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ, Βλίτζτερ, Γιαμπερέ, Βελκόφσκι, Αλσέους, Αντωνιάδης, Στυλιανού, Ασάντε.

2

Στον πάγκο: Αντωνίου Α, Κυριάκου, Τρούγιτς, Ναμπί, Σκόγλουντ, Σετσέροβιτς, Μοχάμεντ, Αντιουί, Κυριάκου Ε, Κυριάκου Χ, Πούριτς, Ντιαγέ.