2

Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε με 4-0 τον Εθνικό Άχνας στον εξ αναβολής αγώνα της 4ης αγωνιστικής και έκανε βαθμολογικό άλμα στην 7η θέση φτάνοντας τους 12 βαθμούς.

Για την ομάδα της Αμμοχώστου σκόραραν οι Ντιαγκιτέ, Ντουρμισάι και δύο γκολ ο Ντορεγκαράι.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα.

Έναρξη στον αγώνα!

2' Δυνατό σουτ του Σεργίου, αποκρούει ο Παναγή.

9' Σουτ του Ντούρμισαϊ, δύσκολα ο Παναγή.

20' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με δυνατή κεφαλιά του Ντιαγκιτέ! Η μπάλα κτύπησε και στον Παπαγεωργίου, ωστόσο είχε πορεία προς τα δίκτυα.

24' Καλή φάση για τον Εθνικό με σουτ του Λομοτέι, η μπάλα έξω.

38΄ Δυνατό σουτ του Ντράζιτς, ο Μελίσσας μπλόκαρε τη μπάλα με δεύτερη προσπάθεια.

41' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα με τον Ντούρμισαϊ, με ωραίο πλασέ εντός περιοχής, ύστερα από ασιστ του Σεργίου!

43' Νέα ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα! Γύρισμα του Σεργίου, δεν κατάφερε να σκοράρει ο Κουσμάνοβιτς.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

49' Σουτ του Καμπρέρα, η μπάλα έξω.

52' Σουτ του Καμπρέρα, στον Μελίσσα.

65' Σε τετ α τετ ο Ντουρμισάι, αστοχεί!

83' ΓΚΟΛ σκοράρει και ο Ντορεγκαράι με κοντινή προβολή! 3-0 η Νέα Σαλαμίνα!

Πέναλτι για την Νέα Σαλαμίνα για φάουλ πάνω στον Ντορεγκαράι! Σκοράρει ο επιθετικός της Νέας Σαλαμίνας και 4-0!

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Σεργίου, Ντάτκοβιτς, Νάρσινγκ, Ντούρμισαϊ, Κουζμάνοβιτς, Μπεχαράνο, Καρλίτος, Παπαγεωργίου, Λέουκο, Ντιακιτέ.

5

Στον πάγκο: Κίσσας, Κονατέ, Σέλεα, Μιγκελίτο, Φερνάντεζ, Κουμουρής, Κονέ, Ντορεγκαράι, Βίκτωρος, Έντσον, Κατσιάρης, Κορομά.

Εθνικός Άχνας: Παναγή, Σπιρόφσκι, Ντε Ιριόντο, Περατικός, Λομοτέι, Νικολάου, Ιωάννου, Καμπρέρα, Μ. Ηλία, Ντράζιτς, Αγγελόπουλος.

Στον πάγκο: Μάρκοβιτς, Ριστέφσκι, Κ. Ηλία, Λίπσκι, Γκόμες, Πεχλιβάνης, Μπράντονιτς, Μπίκερ, Καλλένος, Χριστοφή, Ακσεντίγεβιτς.

Στάδιο: VITEX – ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ - ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ
Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος