2

Στο ντεμπούτο του Τόνι Κόσκελα στον πάγκο της, η ΑΕΛ κέρδισε δύσκολα τον Οθέλλο με 2-1, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μεντόσα που σκόραρε λίγα λεπτά μετά που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και χάρισε στην ομάδα της Λεμεσού ένα πολύτιμο τρίποντο, το πρώτο ύστερα από 5 αγώνες, με απολογισμό 4 ήττες και 1 ισοπαλία.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Ανδρέα Μακρή, ισοφάρισε για τον Οθέλλο ο Ναρτίνι επίσης με κεφαλιά.

Πολύ καλύτερη στο πρώτο μέρος η ΑΕΛ, ισορρόπησε και έφτιαξε ευκαιρίες στο δεύτερο ο Οθέλλος, ο οποίος είχε και δοκάρι με τον Ουεσλάτι.

Έναρξη αγώνα!

10' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Μακρή, ύστερα από ωραία συνεργασία και ασιστ του Τσούκα!

17' Προβολή του Σανγκαρέ, πάνω στον Μπέκερ.

22' Δυνατό σουτ του Μακρή, μόλις έξω.

26' Κεφαλιά του  Μπραμπίλλα, άουτ.

28' Στο έδαφος ζητάει πέναλτι ο Σωτηρίου, συνεχίζεται το παιχνίδι.

32' Δυνατό σουτ του Τζάλμα, δύσκολα σε κόρνερ ο Tαουντούλ.

42' Σουτ του Τζάλμα, σε κόρνερ ο Ταουντούλ.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

47΄Κεφαλιά του Σούτο, άστοχη.

54' Η μεγαλύτερη στιγμή του Οθέλλου στον αγώνα! Ο Ουεσλάτι την απευθείας εκτέλεση φάουλ, η μπάλα στο δοκάρι.

70' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει ο Οθέλλος με κεφαλιά του Ναρτίνι, ύστερα από εξαιρετική μπαλιά του Ουεσλάτι!

86' Ξανά μπροστά στο σκορ η ΑΕΛ με τον Μεντόσα! Ο επιθετικός μέσος της ΑΕΛ που πέρασε πριν από λίγο στον αγωνιστικό χώρο και με ωραία πλασέ σημείωσε το 2-1.

90+2 Σκοράρει ο Οθέλλος με τον Σούτο, ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.