κκκ

Ο τεχνικός της Εθνικής νέων της Γαλλίας, Thierry Henry δήλωσε ότι έμεινε απογοητευμένος από την εμφάνιση της ομάδας του κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως για το πρώτο 25λεπτο, αλλά και για το τελικό σκορ, το οποίο σύμφωνα με τον ίδιο μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο.

Στην συνέντευξη είπε:

«Η Κύπρος είναι η ομάδα που με την μπάλα στα πόδια της, μας έκανε το μεγαλύτερο κακό στα πρώτα 25 λεπτά. Δεν μου άρεσε αυτό. Δεν μου άρεσε καθόλου αυτό. Μου άρεσε το αποτέλεσμα στο ημίχρονο, αλλά όχι το τελικό αποτέλεσμα».

Σημειώνεται ότι παρά τις επικρίσεις του Ανρί, η νίκη με 9-0 επί της Κύπρου ήταν η μεγαλύτερη στην ιστορία της ομάδας U21 της Γαλλίας, ξεπερνώντας το προηγούμενο ρεκόρ, το οποίο χρονολογείται από τη  νίκη 7-0 του Les Bleuets  επί της Γιουγκοσλαβίας το 1985.