2

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 2-0 της Καρμιώτισσας στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής, σκαρφαλώνοντας στην 7η θέση με 9 βαθμούς, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο, αυτό με τον Εθνικό.

Για τους ερυθρόλευκους σκόραραν οι Μπεχαράνο με κεφαλιά και Ντορεγκαράι με προβολή.

Αυτό ήταν το 5ο διαδοχικό παιχνίδι που η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου δεν χάνει (2 νίκες, 3 ισοπαλίες) και το πρώτο στην φετινή χρονιά που κρατάει ανέπαφη την εστία της.

Από την άλλη η Καρμιώτισσα με 7 παιχνίδια, παραμένει στην 13η θέση με μόλις 2 βαθμούς, γνωρίζοντας την 5η της ήττας στο πρωτάθλημα.

Έναρξη στον αγώνα!

7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα! Κεφαλιά του Ντούμπια, δύσκολα ο Μελίσσας.

11' Σουτ του Ντούμπια, έξω.

13' Νέα ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, προβολή του Θεοδώρου, έξω.

15' Στην περιοχή ο Ντορεγκαράι, δεν κατάφερε να τελειώσει την φάση.

21' Σουτ του Ντούμπια, σε κόρνερ ο Μελίσσας.

26' Δυνατό σουτ του Μιγκελίτο, δύσκολα ο Ανέστης.

27' Μεγάλη στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα, μπαλιά του Σεργίου, κεφαλιά του Ντορεγκαράι, μόλις έξω.

32' Κεφαλιά του Μαλόνε, άστοχη.

34' Πολύ καλή στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα, μπαλιά του Ναρσίνγκ, κεφαλιά του Μιγκελίτο, έξω.

39' Σκοράρει ο Ντορεγκαράι, σφύριξε νωρίτερα ο διαιτητής για φάουλ.

41' Σουτ του Λουκίλι, έξω.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

51' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα, στο τετ α τετ ο Ναρσίνγκ, σε κόρνερ ο Ανέστης.

52' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα! Εκμεταλλεύτηκε το κόρνερ και ύστερα από εκτέλεση του Ναρσίνγκ και κεφαλιά του Μπεχαράνο, που πέτυχε το πρώτο του τέρμα στο Κυπριακό πρωτάθλημα, προηγείται στο σκορ.

68' Κεφαλιά του Ρόσι, άστοχη.

72' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα με τον Ντορεγκαράι! Εξαιρετική ενέργεια από τον Καρλίτος, ο οποίος έδωσε στον Κονέ, αυτός μοίρασε στον Ντορεγκαράι, που με προβολή πέφτοντας,  έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

90+1 Σουτ του Παπαγεωργίου, πάνω στον Ανέστη.