δφδφ

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, η Ομόνοια με 3 γκολ μετά το 81ο λεπτό κατάφερε να κερδίσει με 3-1 την Δόξα στην Περιστερώνα και έφτασε τους 12 βαθμούς και σκαρφάλωσε στα ψηλά της βαθμολογίας!

O αγώνας δεν ξεκίνησε καλά για την Ομόνοια, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ, με πέναλτι-γκολ του Σαντίκ στο 26ο λεπτό. Η ομάδα του Μάκη Σεργίδη μετά το γκολ που δέχθηκε, έκλεισε τους χώρους και δεν επέτρεψε στην Ομόνοια να βρει το γκολ.

Ο Σεμέδο όμως στο 81ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, με τον Ανσαριφάρντ να δίνει το προβάδισμα από τα 11 βήματα στην Ομόνοια. Στην συνέχεια οι πράσινοι κέρδισαν πέναλτι με, με τον Κακουλλή να αστοχεί. Ο Λοϊζου όμως ήταν αυτός που σφράγισε την νίκη στο 90+8, μετά από αντεπίθεση σε κενή εστία!

Η εξέλιξη του αγώνα:

16' Συρτή σέντρα του Σιπριάνο προς τον Κακουλλή, ο οποίος πλάσαρε τον Σισκόφσκι που απέκρουσε δύσκολα με τα πόδια!

24' Πέναλτι για την Δόξα! Ο Κούσουλος ανατρέπει τον Σαντίκ, με τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση!

26' ΓΚΟΛ για την Δοξα 1-0! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Μπεράντ Σαντίκ!

λλ΄λ

36' Μακρινό σουτ ο Κούσουλος, αρκετά άστοχο.

41' Κεφαλιά του Τρούγιτς, κανένας κίνδυνος για τον Φαμπιάνο.

63' Ο Κακουλλής βρήκε ωραία τον Λοϊζου εντός περιοχής που δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

81' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-1! Μπαλιά στον Σεμέδο εντός περιοχής, ο οποίος με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-1!

84' Πέναλτι για την Ομόνοια! Ο Σεμέδο ελίχθηκε ανάμεσα σε τρεις ποδοσφαιριστές, ο Στυλιανού τον βρήκε κάτω χαμηλά.

86' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-2! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Ανσαριφάρντ!

90'+1 Πέναλτι για την Ομόνοια! Ο Πούριτς χτύπησε τον Κακουλλή χαμηλά εντός περιοχής, με τον διαιτητή μέσω VAR να δίνει την παράβαση!

90+3' ΤΟ ΕΧΑΣΕ! Ο Κακουλλής εκτέλεσε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, με τον επιθετικό της Ομόνοιας να πιάνει το ριμπάουντ, στέλνοντας την μπάλα στο πλεκτό, αλλά το γκολ ακυρώθηκε, καθώς μετά από ένα χαμένο πέναλτι, που χτύπησε η μπάλα στο δοκάρι, δεν δικαιούται να σκοράρει!

90+8' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 3-1! Ο Σισκόφσκι βγήκε μπροστά για να ψάξει το γκολ, με τον Λοϊζου να κλέβει την μπάλα από τον Κυριάκου και σε ανυπεράσπιστη εστία έκανε το 3-1!

Δόξα(Μάκης Σεργίδης):Σισκόφσκι, Πάντιτς, Φοφανά, Τρούγιτς, Σαντίκ, Αλσέους, Αντωνιάδης, Στυλιανού, Κυριάκου, Πούριτς, Ασάντε.

Στον πάγκο: Αντωνίου, Κυριάκου, Τραϊτσέφσκι, Ναμπί, Γκλεόφιλο, Γιαμπερέ, Σετσέροβιτς, Μούσα, Αντουί, Τζιέτζιε.

Ομόνοια(Σωφρόνης Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Παναγιώτου, Μίλετιτς, Σιπριάνο, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Σεμέδο, Σίμιτς, Μπέζους, Κακουλλής

Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Ψάλτης, Κουλιμπαλί, Κασάμα, Λοιζου, Φράνσον, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Ζαχαρίου, Λανγκ, Προκοπίου.

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς