ΣΣ

Γλίτωσε το κάζο, αλλά έχασε ένα ματς που έπρεπε να πάρει η Γαλατασαράι! Η τουρκική ομάδα είδε την Κοπεγχάγη να την πετάει στα… σχοινιά, αλλά κατάφερε με επικό come-back να πάρει το 2-2 και να αποφύγει την ήττα.

Οι Δανοί ήταν ουσιαστικοί και αφού άντεξαν στην πίεση των Τούρκων στο πρώτο 20λεπτο, στη συνέχεια χτύπησαν σαν… κόμπρες και έδειχναν με το 2-0 ικανοί για ένα τεράστιο τρίποντο, αλλά η αποβολή του Γιέλερτ στο 73’ τους χάλασε τα σχέδια μιας και δέχτηκαν μεγάλη πίεση και «λύγισαν».

Απογοήτευσε για 70 λεπτά η ομάδα του Οκάν Μπουρούκ που είχε μόλις ένα καλό διάστημα στο ματς, με τους πάμπολλους σούπερ σταρ που διαθέτει στο ρόστερ της να μην… εμφανίζονται. Παρότι οι περισσότεροι από αυτούς έχουν μπόλικες παραστάσεις και συμμετοχές στα «αστέρια», όπως οι Ικάρντι, Μέρτενς και Ζίγιεκ! Ωστόσο, το «δώρο» του αντίπαλου μπακ… έφτιαξε τηρουμένων των αναλογιών το βράδυ για τους γηπεδούχους!

Με δέκα τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, με τον Γιέλερτ να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα και ενώ είχε δει την πρώτη για καθυστέρηση εκτέλεσης πλαγίου άουτ στο… 52’!